Ціна проїзду у міському транспорті залишається 1,25 грн.

Ціна проїзду у міському транспорті залишається 1,25 грн.

Клопотання щодо підняття тарифів на проїзд в електротранспорті з першого лютого розглядалось на засіданні виконкому, яке відбулось 20 грудня. Із цим питанням ТТУ зверталося у мерію увесь нинішній рік.
За словами начальника ТТУ Володимира Бугайчука, тарифи на проїзд слід переглянути через те, що нинішні не покривають витрати на транспорт (електротранспорт вони забезпечують лише на 65,7%, автобусні перевезення - на 59,2%).
- У літній період половина наших працівників виходила на роботу у чотириденному режимі. Ми не можемо провести технічний ремонт у повному обсязі і, відповідно, маємо ненадійну роботу, що позначається на безпеці вінничан. На цей час 16 км дроту на межі зносу. У таких умовах украй важко працювати, - наводить аргументи Володимир Бугайчук. - Тільки подорожчання електроенергії для нас вилилось у додаткових 5 млн. грн. витрат… Якщо торік автошина тролейбуса коштувала 1600 грн., тепер - 3300 грн. Додаткові 25 копійок у тарифі могли б піти на підтримання стану основних засобів, колій тощо.
За останні півтора року суттєво зросли середньорічна мінімальна зарплата, вартість запчастин, електроенергії і пального. Крім того, муніципальним транспортом перевозиться понад 40 категорій пільгових пасажирів, які мають право на безоплатний проїзд, а державний бюджет компенсує лише третину від потреби. За 9 місяців 2012 р. таких пільговиків перевезено на суму 73 млн. грн., а профінансовано лише 24 млн. грн.
Транспортна реформа у Вінниці не тільки збільшила кількість пасажирів у громадському транспорті, а й вивела на маршрути додатковий транспорт. І якщо торік у грудні на міських маршрутах працювали 176 трамваїв, тролейбусів і автобусів, то зараз - вже 215. На жаль, громадський транспорт у нас збитковий, а збільшення його кількості збільшує і збитки.
Відповідно до постанови Кабміну, компенсація за фактично виконані обсяги пасажирських перевезень лягає на місцеві бюджети.
- У цифрах - це приблизно 80 млн. грн. на рік. А це фактично весь другий "кошик" міського бюджету - кошти, які направляються на всю інфраструктуру міста, - зазначив перший заступник міського голови Володимир Кістіон. - Окрім того, будуть зростати і складові, з яких формується тариф.
Як зазначив Володимир Бугайчук, економічно обґрунтований тариф складає 1,90 грн. Як і підприємства інших міст, вінницьке ТТУ ще у грудні 2011 р. отримало усі необхідні висновки та погодження від ряду міністерств на перегляд тарифів до рівня 1,50 на електротранспорт і 1,75 грн. на поїздки муніципальними автобусами. Але виконком Вінницької міськради погоджень на перегляд тарифів досі не надавав. Не підтримав клопотання ТТУ і Вінницький міський голова. А на засіданні виконкому Володимир Гройсман чітко дав зрозуміти, що підняття тарифів у міському транспорті у лютому наступного року він не дозволить.
- Справді, для підняття тарифів є всі економічні підстави. Пропоную компромісний варіант, змінивши у рішенні дату першого лютого на перше травня, - сказав Володимир Гройсман. - До того часу ми пройдемо перший квартал: подивимось, чи будуть зміни в загальнодержавній політиці і держбюджеті. Стане прогнозованим, що робити далі, тоді й визначимося. Якщо ситуація зміниться на гірше, повернемось до питання тарифів. Якщо стабілізується, будемо далі відкладати впровадження цього рішення.


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

646

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...