На роботу - як на війну…

Добігав кінця звичайний робочий день, і на потужному деревообробному підприємстві, знаному і в Україні, і в зарубіжжі, ніщо не віщувало біди. Приблизно о пів на шосту вечора поламався деревообробний верстат "Світава-422". Для того, щоб пилорами працювала безперебійно, оператор автоматичних і напівавтоматичних ліній підійшов до кабіни управління пилорамою і порадив колезі перелаштуватись на випилювання іншої продукції.
Після цього він рушив назад на своє робоче місце - але не по спеціальному перехідному містку, а, переступивши через огородження заввишки один метр, вирішив скоротити шлях і пішов через робочу зону пилорами, якраз між пересувною кареткою, що подає колоди, та стрічковою пилою. Там чоловік і потрапив під ріжуче полотно інструмента.
За цим фактом провели розслідування працівники Держгірпромнагляду, а прокуратура міста Вінниці порушила кримінальну справу, бо все ж таки - людина загинула.
Як показало розслідування, була, звичайно, вина самого працівника, який не повинен заходити в небезпечну зону, до всього ще й не того механізму, на якому сам працював.
Але відкрилися факти злочинних службових порушень також інших посадовців, і якби не вони, то, можливо, нещасного випадку й не сталось би, адже загалом до нього призвів комплекс причин.
Наприклад, те, що вертикальна стрічкова пилорама марки "GILLET", тип CF-3 1600, не відповідала вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, про що був складений відповідний експертний висновок ще у квітні 2002 року. Однак її все одно експлуатували, і висновок судової інженерно-технічної експертизи від 31 липня 2012 року тільки підтвердив, що навіть через десять років стан пилорами не відповідав загальнодержавним нормам безпеки.
Крім того, чинним законодавством передбачено, що повинно встановлюватись огородження небезпечної зони, яке б запобігало можливості контакту працівника з рухомими частинами під час технологічного процесу на усіх деревообробних верстатах, а також спеціальними знаками безпеки мають позначатись усі небезпечні зони в приміщенні лісопильного цеху. Ні першого, ні другого на технологічній лінії не зробили, і от за це мали понести відповідальність уже вищі посадовці господарської структури - головний механік ТОВ "Барлінек-Інвест" Руслан Чубенко та бригадир ТОВ "Він-ПЕЛЕТ" Володимир Ільчук.
У судовому засіданні обидва свою вину не заперечували. Вінницький міський суд визнав обох винними і засудив Чубенка й Ільчука до чотирьох років обмеження волі кожного. Обох звільнено від основного покарання із трирічним іспитовим терміном. Також вони зобов\'язані оплатити вартість інженерно-технічної експертизи у сумі 9433 гривні.
…А чоловіка - немає…


Леонтій Краснопільський, Антон Ковальський, старший слідчий прокуратури м. ВінниціКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

543

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

460

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

412

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

401

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

376

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...