Діло - труба

Зранку минулого четверга, 6 грудня, люди вийшли на трасу Львів-Кіровоград-Знам\'янка, аби ще раз привернути увагу до особливостей газифікації їхнього села. Точніше, не усього села, а тільки невеличкої його частини - так званого району Хмельового. Тому-то і протестантів було не багато - до сотні.
- Самі Зарванці газифікуються, там проблем немає, - пояснює пані Надія, яка проживає у тому самому краї. - А от наш мікрорайон, фактично останній, принципово відмовляються газифікувати. Гроші на газифікацію ми здали ще чотири роки тому - 370 тис. грн. І що? За ці гроші проклали один кілометр 600 метрів труби? Роботи - несумісні з сумою коштів. Тепер нам кажуть, що треба доздавати гроші.
І справді, як прокоментував журналістам Якушинецький сільський голова Василь Катілов, коштів на газифікацію не вистачає.
- Вуличні газопроводи прокладаються за кошти громадян, тому будуть гроші - буде в них газ. Замість пікету краще б організувалися і вплинули на тих, хто ще не здав гроші, - сказав сільський голова.
Натомість пані Надія пояснює, що люди, які живуть у тому мікрорайоні, гроші здали. Але там, каже жінка, ще є виділені земельні ділянки під городи.
- Кому на городах потрібен газ? - запитує вона. - Тож не потрібно лукавити. Людей, які там живуть і знають ситуацію, не обманеш. А нам кажуть, потрібно ще 4 мільйони гривень. Це на 600 метрів труби?
Виходом із ситуації могла б стати зміна підрядника, який мав прокласти той самий сумнозвісний газогін. Утім, каже пані Надія, такі кардинальні зміни не зовсім можливі. Бо тоді слід ставити питання ще й про повернення зданих людьми грошей. А хто ж ті гроші погодиться віддати?
Поки ж у районній раді пообіцяли, що використання грошей, які люди здавали на газифікацію у Зарванцях, перевірить прокуратура. А самі протестувальники ще й можуть виявитись винними, бо перекривали дорогу і заважали руху транспорту.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1337

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

313

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

293

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

276

  ...