В очікуванні бюджету

Представники громадських організацій пільговиків Вінниччини 10 грудня зустрілись із депутатом обласної Ради Сергієм Кудлаєнком. Оскільки державний бюджет на 2013-й рік вже ухвалено парламентом без широкого діалогу з громадськістю, представники вінницьких організацій ветеранів, чорнобильців, дітей війни, пенсіонерів цілком обґрунтовано побоюються, що з фінансуванням пільгових програм можуть бути суттєві проблеми. Саме тому вони звернулися до Сергія Кудлаєнка, аби він як депутат не допустив такої ж помилки на рівні області.
- Хотілося б, щоб при формуванні бюджетів була акумульована частка коштів для людей, які конче потребують підтримки, - говорить голова Вінницької міської організації "Союз Чорнобиль України" Микола Бойчук. - Наприклад, часто до нас звертаються чорнобильці, яким потрібно терміново провести непередбачувану операцію. Із таких резервів можна було б хоча б частково допомагати. Зараз у державі закінчились гроші для фінансування закупівлі ліків. Ми розуміємо, що на це ніяк не можуть вплинути у міській та обласній радах. Але на місці можна посприяти в іншому.
- Торік держава почала надавати допомогу по догляду за хворими із психічними розладами, потім цю функцію передали на обласний рівень. Хотілося б, щоб обласна Рада про це не забула, щоб виділення необхідних коштів було проконтрольовано, - нагадала голова Вінницького відділення Міжнародного благодійного фонду "Допомога дітям Чорнобиля" Наталія Дмитренко.
Голова Вінницької міської ради ветеранів Віктор Павленко поставив питання про фінансування потреб ветеранських організацій.
- Є Указ Президента про святкування 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників. У бюджеті 2013-го року, судячи з усього, дохідна частина буде меншою, ніж у нинішньому, та ще й при дефіциті - 50 мільярдів. Звичайно, буде йти мова про скорочення видатків на громадські організації, в тому числі й ветеранські. Я просив би, щоб в обласному бюджеті видатки були хоча б залишені на рівні 2012-го року, - зазначив Віктор Павленко.
Голова Ленінської організації ветеранів міста Вінниці Лідія Балаканова через Сергія Кудлаєнка попросила обласних депутатів звернути увагу на питання забезпечення інвалідів війни автомобілями.
- Зрозуміло, що держава із цим своїм обов\'язком не справляється, може, обласна Рада ініціювала б перед Урядом і парламентом можливість грошової компенсації за ненадані машини, щоб люди, які мають на них право, могли хоча б інколи таксі викликати при потребі. На перше вересня в області на черзі на автомобілі перебував 841 ветеран-інвалід, - говорила Лідія Балаканова.
Голова Вінницької громадської організації "Захист дітей війни" Валерій Козяк подякував Сергію Кудлаєнку за правову підтримку пільговиків.
- Дякуючи юридичному департаменту "Фронту Змін", наша організація вже більше року судиться з Пенсійним фондом по виплаті 30-відсоткової надбавки дітям війни. Але без зміни державної політики ми нічого не вдіємо навіть у судовому порядку. А чи можемо ми вплинути на формування державної політики? Думаю, зможемо, якщо зажадаємо від усіх партій, які пройшли у парламент і дуже багато всього нам наобіцяли, надати календарний план виконання своїх обіцянок. А ми його будемо контролювати, - запропонував Валерій Козяк.
На думку Сергія Кудлаєнка, проблеми, з якими звертаються представники громадських організацій, не нові. Однак, багато з них можна розв\'язати на місцевому рівні. Він запевнив, що на бюджетній сесії обласної Ради обов\'язково прослідкує, щоб депутати не забули про пільговиків. А із громадськими організаціями Сергій Кудлаєнко має намір укласти угоду про співпрацю. Не як політик, а просто як людина та депутат обласної Ради.
- Бюджет наступного року, як і цьогорічний, буде проблемним, але від його ухвалення залежать усі виплати у бюджетній сфері області. Ми не можемо допустити, щоб страждали люди. На мій погляд, ми повинні вимагати перегляду державного бюджету новообраною Верховною Радою. Сподіваюсь, новий склад парламенту дослухається до проблем, про які говорять громадські активісти на місцях, адже зі своїми питаннями люди прийдуть до міської, районної чи обласної влади, - підсумував Сергій Кудлаєнко.


Максим РИБАЛКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

543

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

460

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

412

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

401

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

376

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...