Із 14 грудня запрацює 14 ялинкових базарів

Із 14 грудня запрацює 14 ялинкових базарів

Цього року кількість місць передноворічної торгівлі у Вінниці збільшилася до чотирнадцяти. Так вирішив виконком міськради.
- З одного боку, ми хочемо максимально наблизити торгівлю ялинками до місць проживання мешканців, а з іншого - даємо модливість підприємцям у повній мірі реалізувати свою продукцію, - говорить директор департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради Сергій Кудлаєнко. - Бажано, щоб саме ті, хто вирощує ялинки, а не перекупники, брали активну участь у реалізації. Адже таких господарств у області достатньо.
Де дешевше
Як і в минулі роки, міська влада надаватиме місця для торгівлі ялинками безоплатно. Єдина умова - підприємці мають забезпечити прибирання прилеглої території, щоб не залишити після себе купи потрощених гілок та сміття.
- Довгий час місцем традиційної ялинкової торгівлі був майданчик біля Будинку офіцерів, - нагадав Сергій Кудлаєнко. - Зазвичай, там торгувало до 40 підприємців. Місце жваве, вигідне. Але той потік покупців і ті автомобілі за кілька зимових тижнів просто спотворювали площу, не лишаючи й згадки про її благоустрій. Тому більше ялинкових базарів там не буде.
Нині для продажу ялинок визначені місця біля ринків, де зазвичай продають продукцію сільгоспвиробників.
- Ми попередили власників, що вони мають прибрати звідти свої торговельні палатки, - каже Сергій Кудлаєнко. - Адже не кожна машина має можливість заїхати безпосередньо на територію ринку.
Якщо вірити прогнозам голови Державного агентства лісових ресурсів Віктора Сівця, цього року середня вартість новорічної ялинки складе близько 50 грн.
За його ж словами, минулого року середня вартість ялинки напередодні новорічних свят складала 45 грн.
Утім, у Вінниці сподіваються, що здорожчанню можна запобігти.
- Цьогоріч до ялинкових базарів запрошуємо не тільки підприємців, а й лісництва, які самостійно займаються вирощуванням ялинок. А ціна у таких реалізаторів завжди нижча, - зауважив Сергій Кудлаєнко.
Як безпечніше
Усі новорічні ялинки оснащуватимуться спеціальними електронними чіпами, які зберігатимуть інформацію про походження цього дерева.
- Таким чином, за незаконно зрубану ялинку кожен порушник платитиме мінімум 274 грн, - попереджає Віктор Сивець.
Штрафуватимуть не тільки тих, хто продає незаконні ялинки, а й будь-кого, кого зупинять із хвойним деревом без чіпа.
- Удосконалили систему захисту, щоб громадяни не купували ялинок із Чорнобиля і щоб не допустити вирубки хвойних насаджень, - каже Віктор Сивець.


Максим ЗотовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1336

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

311

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

292

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

275

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...