"З особливою зухвалістю та винятковим цинізмом",

Слова, винесені у заголовок нашої розповіді, - цитата з вироку Замостянського районного суду, який нещодавно набув чинності. Перегортаючи ще раз сторінки цієї кримінальної справи, ми тільки упевнюємось у правильності такої характеристики "героїв", котрі сиділи на лаві підсудних (прізвища змінено).
Почалася історія з того, що до мешканця вулиці Тарногродського о десятій годині вечора завітала компанія із п\'яти чоловік. Як водиться - з горілкою. Господар повівся гостинно - прийняв товариство, поставив на стіл те, що Бог послав, сам приєднався до чаркування.
Спочатку розмова була мирною, але коли градус сп\'яніння кожного став підвищуватись, гості ні з того, ні з сього почали присікуватись до господаря. Зрозуміло, було б бажання, а привід завжди знайдеться. От і на цей раз йому раптом "пригадали", що він колись нібито викликав міліцію, а того, мовляв, робити було не слід. Оскільки розмова переросла в голосну суперечку, то дружина господаря нагадала, що за стіною спить мала дитина, яку можуть розбудити.
Втім, і сам господар наполіг на тому, що пора розходитись, ще й дав пришельцям грошей на таксі, вийшов їх провести і в магазині на найближчій автозаправці навіть купив по пляшці пива, яке вони всі вирішили випити в літньому шатрі по сусідству. Однак "віддячили" йому дуже своєрідно.
У захмелілого Валерія Бевзюка з\'явився новий привід причепитись до чоловіка: він раптом "згадав", що коли той перебував у місцях побавлення волі, то нібито "здавав своїх". Валерій став висловлювати претензії до "винуватця", до нього приєднались брати Андрій і  Віталій Нечипоруки Руслан Маус, і тільки п\'ятий член компанії, вже добряче сп\'янілий, стояв збоку й не втручався - чужі розборки його не стосувались.
Четвірка тим часом перейшла від слів до діла: чоловіка, який перед цим їх пригощав, сильним ударом збили з ніг і взялись копати ногами.
Бевзюк заводився дедалі більше. Він вирішив помститись "винуватцеві" ще жорстокіше - за "законами зони". Для цього зайшов на автозаправку й попросив кухонного ножа, щоб "порізати ковбасу". Потім уже з холодною зброєю в руках повернувся в шатро. Поки спільники силоміць тримали жертву, він надрізав їй спочатку палець, потім - обидва вуха.
Невідомо, чим би закінчилась ця історія, якби на неї не звернули увагу працівники АЗС. Вони крикнули п\'яним, щоб ті припинили знущатись над людиною, бо викличуть міліцію. І не лише пообіцяли - натиснули "тривожну кнопку".
Тільки після цього "месники" покинули закривавленого потерпілого і стали тікати. Рухомий екіпаж охоронної фірми, який примчав за викликом, навіть встиг угледіти кілька фігур, що бігли від автозаправки. Побачивши закривавленого потерпілого, охоронці кинулись переслідувати втікачів, незабаром до них приєднались бійці "Беркута", що теж приїхав на виклик. Братів Нечипоруків та п\'ятого члена компанії (він не втручався і тільки спостерігав за подією збоку, але на всякий випадок теж вирішив накивати п\'ятами), затримали неподалік.
Незабаром міліція вирахувала Валерія Бевзюка, за яким також зачинилися двері слідчого ізолятора.
Закінчилась для них описана історія, як було сказано вище, в суді. І хоч із потерпілим усі троє розрахувались ще на стадії досудового слідства, через що він просив суворо не карати кривдників, суд узяв до уваги особливу суспільну небезпеку та винятковий цинізм, з яким вони скоїли злочин, а також те, що двоє з них уже були раніше засуджені. Тепер брати Андрій і Віталій Нечипоруки знову вирушать до колонії - кожен на три роки. Валерій Бевзюк хоч і вперше "заробив" судимість, проте - з урахуванням його ролі - має відбути в ув\'язненні три з половиною роки.
Матеріали щодо Руслана Мауса, який переховується від слідства, виділено в окреме провадження, його оголошено в розшук. У перспективі втікача очікує те саме, що й спільників.
 


Леонтій Краснопільський, Вікторія Калитко, старший прокурор прокуратури м. ВінниціКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

94

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

81

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

78

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

76

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...

76

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...