Шахраї-посередники "нагріли" вінничанина на 300 гривень

- Почалося з того, що шукав в Інтернеті, а також у газетах оголошення з метою зняти однокімнатну квартиру у Вінниці, - розповідає Михайло. - Знайшов деякі з вигідними цінами. Номери телефонів у багатьох співпадали, але я тоді не звернув на це серйозну увагу.
Зателефонувавши на один із номерів, вінничанин швидко вийшов на посередників. А згодом і варіанти той підібрав цікаві.
- Мені сказали, що, дійсно, є квартира, яка задовольняє моїм вимогам, - каже Михайло. - І запропонували проїхати за адресою на вул. Фрунзе, аби підписати договір. Мовляв, там їхня фірма.
В офісі посередників майбутньому наймачу квартири детально розповіли про житло, записали контактні дані власника квартири, включно з мобільним, та навіть демонстративно зателефонували по цьому номеру, ніби домовляючись про зустріч.
Що усе це - лише спектакль, вінничанин зрозумів тільки після того, як підписав договір і віддав шахраям 300 грн.
- Окрилений швидким вирішенням діла, поїхав на зустріч із власником квартири, - пригадує обдурений вінничанин. - Почекав півгодини і зателефонував за номером власника. Але там трубку не брали. Через кільканадцять дзвінків хтось врешті відповів, що власниця квартири виїхала на місце зустрічі, але забула телефон вдома, і що ось-ось під\'їде на червоній "тойоті". Ніякої "тойоти" я так і не дочекався, прочекавши в цілому на "місці зустрічі" майже дві години. На дзвінки в фірму, де був підписаний договір, теж ніхто не відповідав.
Лише тоді Михайло замислився про обставини, які від початку видались йому дещо дивними. Зокрема, акт про надання послуг був надрукований у одному екземплярі. Такою ж була квитанція про оплату. До того ж, в акті не було ніде написано назви фірми, а всі дії велись від імені приватної підприємиці, що зареєстрована чомусь аж у Миколаєві.
- Повернувшись додому, почав шукати в Інтернеті інформацію щодо цієї приватної підприємиці, - каже вінничанин. - І досить швидко знайшов статтю про цю ж контору, яка діяла у Маріуполі і таким самими чином "працевлаштовувала" людей на роботу.
Причому, облаштували спритники свою діяльність там так, що не підкопаєшся. Справді, навіть у назві договору, який підписав вінничанин, написано тільки: "Про надання інформаційних послуг". Відповідно до цього документа, підприємець за рахунок замовника (клієнта фірми) і за завданням останнього повинен був надати комплекс консультаційно-інформаційних послуг за наявними найманими квартирами. Замовник же повинен сплатити фірмі за ці послуги. А квартиру договір йому аж ніяк не гарантував.
- Зрозумівши, що попав на лохотрон, вирішив попередити інших, аби не велися на це, - каже Михайло. - Навчений гірким досвідом, попереджаю - завжди читайте договори перед тим як їх підписувати, і ніколи не платіть за послугу до того, як ви її отримаєте!
Максим Зотов
У редакції "Міста" є назва фірми-посередника, точна адреса, за якою вінничанин підписував з ними договір, а також прізвище приватної підприємиці. Ці дані ми можемо надати правоохоронцям.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

397

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

202

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

202

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...