І тебе проконтролюють... І мене перерахують...

І тебе проконтролюють... І мене перерахують...

Держоргани хочуть знати про місце перебування громадян, які мають невиконані майнові зобов\'язання, а також про місце перебування призовників строкової служби і учасників судових процесів.
Боржники, шикуйся!
Набув чинності закон, що зобов\'язує українців повідомляти про місце свого фактичного перебування в органи реєстрації (паспортний стіл в ЖЕКу або сільраду) у разі, якщо вони виїжджають з місця своєї реєстрації більше ніж на місяць. Тобто поїздка у Крим у вересні для людини, яка не заплатила вчасно по кредиту, стане непростим завданням. За законом така людина має запастися договором оренди або документом з готелю - і повідомити про своє місце реєстрації.
- Втім, у міліції поки немає загальної бази, в яку входили б усі українські "боржники". І знайти таку людину на курорті, а тим паче покарати поки неможливо, - пояснив адвокат Олег Кучерявий. - Хіба що ця людина потрапить на замітку до дільничного і той вирішить перевірити його за місцем проживання.
За деякими даними, розробка зведеної бази боржників - один з перспективних напрямків роботи МВС. Її можуть, наприклад, "синхронізувати" зі списками громадян, яким заборонено виїжджати з України за рішенням суду які мають борги. "Комунальних" боржників новий закон не стосується.
Призовники, струнко!
Ще одне нововведення - прописувати тепер будуть не тільки в квартирі або будинку, але і в соціальних установах: притулках для старих, інтернатах і навіть у військових частинах. Для цього знадобляться спеціальні документи про перебування або постановці на облік, а військовозобов\'язаним - військовий квиток або приписне посвідчення.
Повністю процедури для армії поки не прописані. Як розповіли в декількох регіональних медіацентрах Міноборони, відповідні розпорядження надійдуть з Генштабу пізніше.
- Скажу чесно, поки ми не готові і не знаємо, як буде діяти реєстрація. До нас мають надійти роз\'яснення або від міністра, або директиви від начальника штабу - доти ми в очікуванні, - пояснив начальник прес-центру Українського флоту, капітан 1-го рангу Олег Чубук.
Рівняння на паспорт!
Верховна Рада в черговий раз відмовилася від впровадження біометричних паспортів. Тим не менш, регулярність, з якою подібні законопроекти спливають у парламенті, змушує сумніватися, що депутатське "ні" остаточне і категоричне.
Проект закону передбачав, що до документів, котрі засвідчують особу і підтверджують громадянство України, належать паспорт, посвідчення громадянина України, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина Украіни.
Передбачалось, що до посвідчень особи, які надають право на в\'їзд в Україну та виїзд з неї належать паспорт, диппаспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, проїзний біженця, проїзний документ особи, який надає додатковий захист, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон.
Бланки цих документів, за законопроектом, підлягали суворій звітності і повинні використовуватись у відповідності з вимогами Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Міжнародної організації стандартизації (ISO) і мати ступінь захисту. Передбачалось, що в документи вносять назву держави, реквізити документа, прізвище, ім\'я, стать, громадянство, дату народження, місце народження, оцифроване фото, оцифрований підпис. Ця інформація має відтворюватися також на безконтактному електронному носієві, а самі документи повинні мати машинозчитувальну зону. Законопроектом передбачалося, що на безконтактному електронному носії відтворюється також додаткова біометрична інформація про відбитки вказівних пальців рук осіб, які досягли 12 років.
Нагадаємо, в лютому Верховна Рада скасувала закон "Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України", яким передбачається впровадження документів, що засвідчують особу і громадянство України і містять біометричні дані. У свою чергу, Кабміну було доручено внести новий законопроект.

 

А як у них...
У США звичайним громадянам електронні біометричні паспорти видаються з 2006 року. Це книжечки з чіпами, які включають звичайну інформацію та відбитки пальців і випускаються в металізованих обкладинках, що дозволяє запобігти несанкціонованому зчитування інформації з чіпа.
У Євросоюзі біометричні паспорти вимагають зняття відбитків пальців. Ця вимога не стосується дітей віком до 12 років. Останнім, однак, необхідно оформляти окремий документ ("вписати" в чіпований паспорт дитину не можна);
У польських паспортах чіп містить тільки цифрову фотографію, однак у найближчі роки в нього будуть внесені відбитки пальців і, можливо, райдужної оболонки ока. Паперовий паспорт замінюється електронним тільки після закінчення терміну його дії;
Фінляндія видає електронні паспорти на п\'ять років і вносить у них тільки цифрову фотографію;
У Латвії паспорт не замінюється картою, а просто містить сторіночку з оцифрованими відбитками пальців. Біометричні паспорти в Латвії ввели для встановлення безвізового режиму із США. Аналогічно і в Естонії, де з 2007 року видають тільки біометричні паспорти.
У Казахстані, Молдові, Узбекистані і Пакистані також видаються біометричні паспорти. Але якщо в Узбекистані і Казахстані вони діють нарівні з поетапно замінюваними традиційними, то в Молдові з 2011 року видаються тільки електронні паспорти.
Збирається переходити на біометричні паспорти Азербайджан.
У Росії з 2009 року є можливість отримати за бажанням електронний закордонний паспорт. Наміри органів влади ввести аналогічний документ для внутрішнього користування в обов\'язковому порядку викликали шквал громадського обурення.
Жодних статистичних даних, що дозволяють зафіксувати ефективність або неефективність застосування біометричних електронних паспортів, немає. Поки що неможливо оцінити, чи підвищився рівень безпеки завдяки використанню нових паспортів. Висновки щодо їх більшої зручності в порівнянні з паперовими також неоднозначні: пластикові електронні паспорти крихкі, як і будь-які картки, а паперові паспорти з чіпованою сторінкою мало чим відрізняються від традиційних у використанні. За свідченнями співробітників прикордонних служб і паспортного контролю, електронний паспорт прискорює процес перевірки. Однак є скарги на часті збої у зчитуванні чіпів. З чим вони пов\'язані - з недосконалістю апаратури або системними помилками - поки незрозуміло.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

419

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

216

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

214

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

208

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...