Ну ду-уже дорогий обід…

Зазначимо відразу, що імена і прізвища "героїв" нашого матеріалу ми змінили: як-не-як, обоє за своє правопорушення і так отримали досить суворе покарання - довго ще, либонь, намагатимуться власні лікті вкусити, та дотягнутись не вдасться. А от що стосується інших обставин заслуханої Замостянським районним судом адміністративної справи (рішення по ній набуло чинності після розгляду апеляційною інстанцією), то їх змальовано, як мовиться, "один до одного".
Почалося з того, що до Замостянського райвідділу міліції звернувся із заявою представник комерційного банку щодо дій двох клієнтів, які, на його думку, порушили закон. Перевірити її доручили начальнику сектору дільничних інспекторів міліції майору Мефодію Прокопчуку, а той у свою чергу передоручив своєму підлеглому - старшому лейтенанту Микиті Біляку.
Коли Біляк опитував одного з клієнтів банку, при цьому був присутній Прокопчук, який недвозначно сказав, що за непритягнення підозрюваного до юридичної відповідальності останній має "віддячити" "благодійникам". Чоловік, добре розуміючи, що з міліціонерами краще не заводитись, мусив погодитись.
Відтак Біляк прийняв постанову про відмову в порушенні кримінальної справи з формулюванням "за відсутністю складу злочину", яку погодив з Прокопчуком. Вони дали офіційну відповідь про це заявникові. Повідомили про це і колишнього підозрюваного, нагадавши про домовленість щодо "вдячності".
Не відкладаючи, того ж дня Прокопчук і Біляк удвох поїхали до кафе "Мандрівник" і, давши волю гастрономічним фантазіям, замовили собі всього, чого душа та шлунок забажали. Коли офіціанти накрили стіл і почалась трапеза, Микита Біляк зателефонував чоловікові і нагадав, що настала пора розраховуватись. Той приїхав (до речі, разом з приятелем, який теж фігурував у заяві з банку) і без зайвих розмов оплатив вартість замовлення - 751 гривню 32 копійки. Затим вони поїхали у своїх справах, а Прокопчук і Біляк залишились насолоджуватись делікатесами удвох.
Можливо, вся ця історія закінчилась би без неприємних наслідків для Мефодія та Микити, якби не потрапила в поле зору оперативників з управління СБУ - з того підрозділу, що займається протидією корупції. Як читач уже здогадався, вони й задокументували описані обставини. А протокол про адміністративне корупційне правопорушення, підтриманий прокуратурою міста Вінниці, направлений до суду.
При його розгляді суддя зіткнувся з маленькою проблемкою. У винуватців необхідно було конфіскувати неправомірно отриману вигоду матеріального характеру (тобто згадані вище 751 гривню 32 копійки), а як встановити, хто з них скільки чого з\'їв і, звичайно ж, випив? Адже несправедливо, якби, скажімо, Мефодій платив за те, що з\'їв Микита. Або навпаки - щоб Микита платив за те, що випив Мефодій... Щоб нікого не образити, суд прийняв соломонове рішення: стягнув по повній вартості обіду з кожного! А до всього ще й штраф за адміністративне правопорушення у розмірі дві тисячі гривень - також з кожного.
Наостанку Прокопчук та Біляк заплатили за пріснопам\'ятну трапезу ще й усією своєю майбутньою (і таки непоганою!) офіцерською пенсією: крапку у справі поставило міліцейське начальство, звільнивши обох любителів смачненького з органів внутрішніх справ.
 


Леонтій Краснопільський, Олександра Побережна, прокурор прокуратури міста ВінниціКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

423

Ця подія, хоч і не для широкого загалу, але стала резонансною для міста. На кількаденну зустріч у Вінниці зібралися музиканти, яких ...

407

Проект "Поліцейський офіцер громади" має охопити всі регіони держави: близько 30 тисяч населених пунктів, де мешкає майже 28 мільйонів ...

375

З'їзд партії "Українська стратегія Гройсмана", який пройшов у Києві 7 червня, став очікуваною політичною подією. Екс-мер Вінниці, а нині ...

344

13 червня у Вінниці відкриється літературно-мистецький фестиваль «Острів Європа». На 10-ти різних відкритих локаціях відбуватимуться ...

329

Прокуратура Вінницької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ...