Ну ду-уже дорогий обід…

Зазначимо відразу, що імена і прізвища "героїв" нашого матеріалу ми змінили: як-не-як, обоє за своє правопорушення і так отримали досить суворе покарання - довго ще, либонь, намагатимуться власні лікті вкусити, та дотягнутись не вдасться. А от що стосується інших обставин заслуханої Замостянським районним судом адміністративної справи (рішення по ній набуло чинності після розгляду апеляційною інстанцією), то їх змальовано, як мовиться, "один до одного".
Почалося з того, що до Замостянського райвідділу міліції звернувся із заявою представник комерційного банку щодо дій двох клієнтів, які, на його думку, порушили закон. Перевірити її доручили начальнику сектору дільничних інспекторів міліції майору Мефодію Прокопчуку, а той у свою чергу передоручив своєму підлеглому - старшому лейтенанту Микиті Біляку.
Коли Біляк опитував одного з клієнтів банку, при цьому був присутній Прокопчук, який недвозначно сказав, що за непритягнення підозрюваного до юридичної відповідальності останній має "віддячити" "благодійникам". Чоловік, добре розуміючи, що з міліціонерами краще не заводитись, мусив погодитись.
Відтак Біляк прийняв постанову про відмову в порушенні кримінальної справи з формулюванням "за відсутністю складу злочину", яку погодив з Прокопчуком. Вони дали офіційну відповідь про це заявникові. Повідомили про це і колишнього підозрюваного, нагадавши про домовленість щодо "вдячності".
Не відкладаючи, того ж дня Прокопчук і Біляк удвох поїхали до кафе "Мандрівник" і, давши волю гастрономічним фантазіям, замовили собі всього, чого душа та шлунок забажали. Коли офіціанти накрили стіл і почалась трапеза, Микита Біляк зателефонував чоловікові і нагадав, що настала пора розраховуватись. Той приїхав (до речі, разом з приятелем, який теж фігурував у заяві з банку) і без зайвих розмов оплатив вартість замовлення - 751 гривню 32 копійки. Затим вони поїхали у своїх справах, а Прокопчук і Біляк залишились насолоджуватись делікатесами удвох.
Можливо, вся ця історія закінчилась би без неприємних наслідків для Мефодія та Микити, якби не потрапила в поле зору оперативників з управління СБУ - з того підрозділу, що займається протидією корупції. Як читач уже здогадався, вони й задокументували описані обставини. А протокол про адміністративне корупційне правопорушення, підтриманий прокуратурою міста Вінниці, направлений до суду.
При його розгляді суддя зіткнувся з маленькою проблемкою. У винуватців необхідно було конфіскувати неправомірно отриману вигоду матеріального характеру (тобто згадані вище 751 гривню 32 копійки), а як встановити, хто з них скільки чого з\'їв і, звичайно ж, випив? Адже несправедливо, якби, скажімо, Мефодій платив за те, що з\'їв Микита. Або навпаки - щоб Микита платив за те, що випив Мефодій... Щоб нікого не образити, суд прийняв соломонове рішення: стягнув по повній вартості обіду з кожного! А до всього ще й штраф за адміністративне правопорушення у розмірі дві тисячі гривень - також з кожного.
Наостанку Прокопчук та Біляк заплатили за пріснопам\'ятну трапезу ще й усією своєю майбутньою (і таки непоганою!) офіцерською пенсією: крапку у справі поставило міліцейське начальство, звільнивши обох любителів смачненького з органів внутрішніх справ.
 


Леонтій Краснопільський, Олександра Побережна, прокурор прокуратури міста ВінниціКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

442

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

217

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

215

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

210

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...