Золотий бичок з'явився у Вінниці

До скульптур, які зображують різних звірів у Вінниці, додалась ще одна. Відтепер золотому леву біля кав\'ярні по Хмельницькому шосе, пуделю біля "Інтершику" та оленю біля "Книжки" компанію буде складати двохметровий шеститонний бичок. Його скульптуру відкрили 1 вересня біля магазину мережі "Ковбаскофф" по вулиці 30-річчя Перемоги.
Скульптура бичка виконана із сучасних матеріалів, що імітують бронзу. Створив її вінницький скульптор Анатолій Бурдейний, відомий пам\'ятником Василю Стусу біля "Книжки". За словами художника, він давно хотів спробувати себе у жанрі анімалістики. Анатолій Бурдейний, звісно, вивчав анатомію племінних бичків, але спробував від себе додати таки риси, які б сподобались дітям.
- Я зробив його максимально лагідним, - презентує своє дітище Анатолій Бурдейний, - тут є і сила, і лагідність. Я давно мріяв зробити щось в анімалістиці. Свого часу до мене потрапила фотографія скульптури бика у Нью-Йорку біля фондової біржі. І так вразила ця скульптура, що подумав, що можу зробити щось не гірше.
За словами Юлії Керницької, завідувача мережі фірмових магазинів "Ковбасков" на розробку проекту та виготовлення скульптури пішов рік. Вся підготовка велась у таємниці, для того, щоб відкриття скульптури стало сюрпризом для мешканців мікрорайону. Бичок вийшов таким, що сподобався як замовникам, так і відвідувачам.
- В українській символіці бичок пов\'язаний з працелюбністю, - розповідає Юлія Керницька. - Нам завжди хотілось наблизити торгову марку до людей. Хотілось працювати над собою і показати, що ми у творчому пошуку.
Як розповіла директор мережі, взимку зі спини бичка влаштують гірку, щоб діти могли з неї кататись. А в залежності від пори року буде змінюватись зовнішній вигляд бика. Зараз, у сезон збору врожаю, його роги прикрашає вінок.
Пам\'ятники бикам сьогодні є у багатьох країнах світу. Їх сотні і вони дуже різні. У Мексиці, на півострові Юкатан, стоїть скульптура, яка виконана за особливою "рваною" технікою ліпки. У США, на нью-йоркській вулиці Уолл-стріт, перехожі можуть побачити атакуючого бика.
Однією з найбільш незвичайних скульптур є корова - "космонавт" у Стокгольмі. Напередодні парламентських виборів у Швеції, аби прикрасити місто і порадувати іноземних спостерігачів, місцеві творці створили екологічно чистий символ - корів, - з різних матеріалів і встановили по усій столиці. Найбільш популярною з них стала летюча корова у скафандрі.
До речі, таке явище, як "міська скульптура", у Вінниці порівняно нове. Раніше пам\'ятники були у більшості монументальні, присвячені або визначній події, або історичній особистості. Виняток складає хіба що знаменита композиція хлопчика з оленем. А в Європі такі пам\'ятники і скульптури зустрічаються досить часто. Вони встановлені не лише для того, що розповісти про якусь подію чи особу, вони слугують просто для того, щоб поілпшити настрій мешканцям міста та його гостям.


Світлана МиронюкКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

790

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

600

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

350

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...