У Вінницькому зоопарку людину порвали ведмеді

У Вінницькому зоопарку людину порвали ведмеді

Трагічним став недільний ранок, другого вересня, для одного із працівників Вінницького зоопарку. Його погризли бурі ведмеді.
З обгризеною лівою ногою чоловіка знайшов охоронець біля вольєру з тваринами. Зараз фахівці Вінницької лікарні швидкої медичної допомоги борються за життя постраждалого, бо після ампутації ноги стан здоров\'я чоловіка оцінюють, як украй важкий.
- Коли мені зателефонували, то сама у шоці була. - каже директор Вінницького зоопарку Надія Сук. - Через три хвилини була уже на місці, бо живу неподалеку. Те, що побачила жахає. Але коли наступного дня плітки почула, що ведмідь насмерть загриз відвідувача, то волосся дибом піднялось. Звісно, люди все перебільшують...
Насправді було так. З восьмої до дев\'ятої години у неділю робочий по догляду за тваринами Василь Лісовий годував пару бурих ведмедів Умку і Бумера. Як саме трапилось так, що його схопив ведмідь, ніхто точно сказати не може, бо не бачили.
За інструкцією, перед тим, як насипати корм, тварин переганяють в іншу частину клітки і зачиняють там. Оскільки та ділиться на три частини і кожну з них перекривають: закривають шибри кліток.
- Мені відомо, що о 8.30 Василя з рваною ногою знайшов охоронець, - каже Надія Сук. - Робочий лежав біля клітки з ведмедями у шоковому стані. При цьому перегородки були зачинені не повністю. Залишалась щілина у 10-11 сантиметрів.
Як постраждалий зумів за собою зачинити клітку, дивуються навіть працівники зоопарку.
За словами Надії Володимирівни, постраждалий з Хижинець більше двох років працював у зоопарку.
- Швидше за усе, інцидент стався через знехтування правил безпеки, - припускає Надія Володимирівна. До того ж, у цих ведмедів завершується шлюбний період, може, і це зіграло роль. А от чи п\'яний був наш працівник - цього сказати не можу.
Так само не дають відповідь на запитання, чи присиплятимуть тварин. Адже у зоопарку ростили їх змалечку: самицю Умку з шести місяців, а самця Бумера з трьох місяців.
- Вони спокійні і ніколи агресії не проявляли. Ми їх м\'ясом лише вареним годуємо. А частіше овочами, фруктами, медом, кашею і рибою. Втім, хижак є хижак. Інстинкт є інстинкт, - наголошує Надія Сук.
Поки лікарі жодних прогнозів щодо стану здоров\'я 55-річного чоловіка не роблять. Після інциденту він у вкрай важкому стані перебуває у медикаментозному сні, під дією медпрепаратів.
- Після відділення реанімації та інтенсивної терапії №1, де п\'ять спеціалістів проводили операцію, чоловіка перевели до ізолятора нашого реанімаційного відділення №2, - розповідає виконуюча обов\'язки заввідділення реанімації та інтенсивної терапії №2 ВЛ ШМД Олена Гончаренко. - Бо у пацієнта на фоні ампутації присутній інфекційно-токсичний шок.
Усі крапки розставить спеціальна комісія територіального управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області, яка уже наступного дня після інциденту виїжджала на місце події. Протягом 10 днів триватиме розслідування.


Ольга ОЛЬХОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

481

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

347

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

183

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

171

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

167

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...