Парацетамол під час вагітності

Парацетамол під час вагітності

Вагітним жінкам лікарі не рекомендують вживати ліки, особливо на ранньому терміні вагітності. І все-таки трапляються ситуації, коли немає іншого виходу, як прийняти певний жарознижувальний або знеболюючий препарат. Саме тоді допомогти може парацетамол.
Перш за все, парацетамол приймають вагітні з простудними захворюваннями, при яких спостерігається висока температура. Якщо температура не піднімається вище 38,5 градуса, то її не потрібно знижувати ліками, ліпше випити настій липового цвіту або чай з малиновим варенням чи медом. Якщо ж вона повзе за відмітку 38,5 градуса, то вагітній жінці необхідно лікуватись жарознижуючим засобом.
Парацетамол не можна назвати нешкідливим препаратом, бо він проходить через плаценту до плоду, але при цьому жоден прийом цих ліків вагітною не викликав ніяких ускладнень ні в матері, ні у плода.
Прийом парацетамолу можливий при болях голови, зубів, м\'язів, а також нервів, які виникають при травмах, опіках. Препарат ефективно справляється з інфекційно-запальними захворюваннями різного походження, при яких спостерігається висока температура.
Парацетамол має різні назви, а саме - парацетамол, еффералган, калпол, панадол. Він може бути у таблетках, розчинних таблетках, в порошку, з якого готують розчин, в суспензії, в сиропі або в свічках.
Вагітним можна приймати парацетамол у таблетці з дозуванням 200 мг. Але розчинні форми парацетамолу діють набагато швидше.
Приймаючи парацетамол, потрібно бути дуже обережними, тому що його передозування може викликати побічних ефекти. Основними ознаками передозування є болі в шлунку, нудота, блювота. Як тільки проявляться ці симптоми, потрібно негайно провести промивання шлунка, прийняти активоване вугілля і звернутися до лікаря.
Парацетамол не завжди можна поєднувати з іншими ліками, тому, якщо вагітна вже приймає той чи інший препарат, то консультація лікаря обов’язкова.
Якщо приймати ліки, не перевищуючи дозування, то вони будуть дуже добре переноситися. Проте можливі побічні явища в складі крові, а саме - зменшення кількості зернистих лейкоцитів, що веде до зниження імунітету, зменшення кількості тромбоцитів, що тягне кровоточивість і утворення метгемоглобіну.
З будь-яким лікарським препаратом під час вагітності (особливо в першому триместрі) потрібно бути дуже обережною, перед застосуванням бажано проконсультуватися зі своїм лікуючим фахівцем.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

435

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

314

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

170

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

162

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...