Парацетамол під час вагітності

Парацетамол під час вагітності

Вагітним жінкам лікарі не рекомендують вживати ліки, особливо на ранньому терміні вагітності. І все-таки трапляються ситуації, коли немає іншого виходу, як прийняти певний жарознижувальний або знеболюючий препарат. Саме тоді допомогти може парацетамол.
Перш за все, парацетамол приймають вагітні з простудними захворюваннями, при яких спостерігається висока температура. Якщо температура не піднімається вище 38,5 градуса, то її не потрібно знижувати ліками, ліпше випити настій липового цвіту або чай з малиновим варенням чи медом. Якщо ж вона повзе за відмітку 38,5 градуса, то вагітній жінці необхідно лікуватись жарознижуючим засобом.
Парацетамол не можна назвати нешкідливим препаратом, бо він проходить через плаценту до плоду, але при цьому жоден прийом цих ліків вагітною не викликав ніяких ускладнень ні в матері, ні у плода.
Прийом парацетамолу можливий при болях голови, зубів, м\'язів, а також нервів, які виникають при травмах, опіках. Препарат ефективно справляється з інфекційно-запальними захворюваннями різного походження, при яких спостерігається висока температура.
Парацетамол має різні назви, а саме - парацетамол, еффералган, калпол, панадол. Він може бути у таблетках, розчинних таблетках, в порошку, з якого готують розчин, в суспензії, в сиропі або в свічках.
Вагітним можна приймати парацетамол у таблетці з дозуванням 200 мг. Але розчинні форми парацетамолу діють набагато швидше.
Приймаючи парацетамол, потрібно бути дуже обережними, тому що його передозування може викликати побічних ефекти. Основними ознаками передозування є болі в шлунку, нудота, блювота. Як тільки проявляться ці симптоми, потрібно негайно провести промивання шлунка, прийняти активоване вугілля і звернутися до лікаря.
Парацетамол не завжди можна поєднувати з іншими ліками, тому, якщо вагітна вже приймає той чи інший препарат, то консультація лікаря обов’язкова.
Якщо приймати ліки, не перевищуючи дозування, то вони будуть дуже добре переноситися. Проте можливі побічні явища в складі крові, а саме - зменшення кількості зернистих лейкоцитів, що веде до зниження імунітету, зменшення кількості тромбоцитів, що тягне кровоточивість і утворення метгемоглобіну.
З будь-яким лікарським препаратом під час вагітності (особливо в першому триместрі) потрібно бути дуже обережною, перед застосуванням бажано проконсультуватися зі своїм лікуючим фахівцем.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

114

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

72

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...

72

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

69

У Вінниці у понеділок водій просто зніс трамвайну зупинку біля ТЦ Plaza (колишній ТЦ "ШОК"). ДТП сталася 15 липня о 21.40 на вулиці Келецькій. ...

66

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...