У краєзнавчому музеї відкрилась виставка ікон

До 16 серпня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї триватиме виставка "Сучасна ікона Вінниччини", присвячена 1024-річчю хрещення Київської Русі. У великій виставковій залі музею представлені різні за технікою і виконанням живописні полотна: ікони, виконані із сучасних матеріалів, малюнки на склі, вишивка бісером, мозаїка і вирізьблені хрести.
Мистецтвознавець ВОКМ Тетяна Журунова говорить, що спеціалісти-музейники намагались показати певні тенденції у розвитку мистецтва ікони на сучасному етапі.
Адже раніше їх писали за канонами - правилами, а для написання використовувались темперні фарби - на основі яєчного жовтка. Зараз асортимент сучасних матеріалів дозволяє створити подібність, імітацію зістарювання і різних ефектів. Одним з майстрів сучасного іконопису вважають Івана Горобчука.
- Він не завжди дотримується канону, бо намагаєтья передати сучасний образ, але у його роботах є цікавий момент - зображення ікони, яка прожила певне життя, - говорить мистецтвознавець Тетяна Журунова. - Іван Горобчук вивчає історію ікони, знається на технології кракелюру. Хоча це абсолютно нові твори. Дуже приємно, що молоді люди опановують таке складне мистецтво. Можливо, саме через нього люди прийдуть до розуміння іконопису.
На відкритті виставки окрім відвідувачів побувало й духовенство області. Протоієрей Роман Рудаков, настоятель Свято-Миколаївського храму міста Тульчин, говорить, що йому приємно, коли художники намагаються зрозуміти і знайти загальні канонічні принципи, що у них власне бачення.
- Про смаки не сперечаються, - зазначає він. - Можна, звичайно, дискутувати, але приємно те, що люди намагаються зрозуміти і знайти щось загальне для канонічного стилю. Все ж, люди, які приходять у храм, повинні навчитись підкоряти своє "я", свою індивідуальність.
З-поміж найцікавіших робіт Тетяна Георгіївна відмічає відтворені різьблені традиційні хрести Поділля, розпис на склі Миколи Ковальчука і мозаїку вихованців дитячої студії творчого ровитку "Київська Русь".
Отець Ростислав, викладач студії творчого розвитку "Київська Русь", розповідає, що надалі мозаїчні хрести, представлені його вихованцями, будуть вмонтовані як ніша у стіні храму.
- Певний час мозаїка як техніка була втрачена, - розповідає він. - Вона цікава тим, що богословська ідея висловлюється у камені, де кожен камінь закріплюється під певним кутом. Ця традиція лише починає відроджуватись, і ми намагаємось її розвивати.


Ольга ОЛЬХОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

763

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

326

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...