Жінка наклала на себе руки, бо не платили зарплату

Із початку липня працівники комунального підприємства "Відродження", що у Козятині, добиваються отримання зарплати. Повністю підприємство розрахувалось лише із одним працівником - 28-річною Оленою Ільїною... посмертно. Матір трьох дітей наклала на себе руки через матеріальну скруту. Після цього її колеги оголосили страйк.
Знайомі пам\'ятають Олену життєрадісною і доброю людиною. Однак останнім часом їй не щастило у житті. П\'ять років тому згоріла хата - і жінка змушена була найняти квартиру, а дітей віддати на виховання до інтернату. Сама ж влаштувалась на роботу прибиральниці у "Відродження".
 - Напередодні дня народження сина Олена звернулась за фінансовою допомогою до міського голови, оскільки заробітну плату не отримувала вже 4 місяці - за квартиру нічим було платити, та й сина хотілось привітати, - розповіла Ірина, знайома жінки. - Але у допомозі їй відмовили. Друзі, що прийшли привітати сина з днем народження, принесли із собою хліб, ковбасу і дитячий пістолет. Олена не витримала, розплакалась. Через кілька днів, 23 червня, наклала на себе руки. У петлі матір знайшла 12-річна донька.
Одразу ж після трагедії борг Олени по зарплаті підприємство повернуло. Ці гроші родичі витратили на поховання. Колеги ж Олени - двірники і водії сміттєвозів - оголосили страйк.
 - Гори сміття були повсюду, - розповідає Олександр, житель Козятина. - Чистими залишились лише центральна вулиця і територія біля міськради, яку прибирали наймані працівники. Незрозуміло, як їм платили заробітну плату, якщо грошей немає.
Прибрали Козятин лише за день до Дня міста. Страйкарі повернулись до роботи тоді, коли частину заборгованої платні їм виплатили.
- Питання потрібно вирішувати кардинально, а не частковим перекриванням боргу, - зазначає Володимир Довгань, депутат Козятинської міської ради, який підтримав страйкарів. - На цей час юридично оформляється страйковий комітет. Прикро те, що люди дійсно хочуть працювати навіть за мінімальну плату - тільки б платили вчасно.
В.о. керівника "Відродження" Володимир Радецький обіцяє, що через кілька місяців заборговану зарплатню людям виплатять повністю. Допомогти підприємству-боржнику розв\'язати проблему зі свого боку обіцяє міський голова Козятина.
- Ситуація із заборгованістю ненормальна, - зазначив мер Козятина Олександр Гвелесіані. - На початок липня борг із усіма нарахуваннями склав до 700 тисяч гривень. Ми намагаємось підтримати підприємство і якомога швидше вирішити проблему. На позачерговій сесії міської ради ухвалено рішення про виділення коштів для погашення заборгованості за березень і квітень. Кошти взяли із тих, що передбачались на освітні проблеми - вони можуть трохи почекати. Також звертались до губернатора за субвенцією. Проблема виникла через величезні борги козятинчан - близько півмільйона гривень. Вважаю, що ситуацію потрібно вирішувати кардинально: або штат скорочувати, або піднімати тарифи за комунальні послуги.


Анастасія ОЛЕХНОВИЧКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

573

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

485

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

400

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

395

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

382

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...