Вінничани за рідну мову голодували та мітингували

Вінничани за рідну мову голодували та мітингували

У Вінниці опозиція зібрала мітинг на підтримку акцій протесту проти ухвалення парламентом \"мовного\" закону. На площу Театральну вийшли з півсотні людей. Організатори пояснили це тим, що акцію влаштували спонтанно, відреагувавши на події у столиці, де під Українським домом силою розганяли мирне зібрання.
Мітингували у Києві
Перші повідомлення про активну участь вінничан у акціях протесту надійшли від депутата В\'ячеслава Кириленка.
На мітингу в Києві політик заявив, що Державтоінспекція безпідставно зупиняє автобуси з вінницькими захисниками мови.
- Влада боїться і попри все намагається не допустити небайдужих громадян до Києва на мітинг. Щойно повідомили, що автобуси з людьми не випускають з Харкова та Вінниці, - казав В\'ячеслав Кириленко.
Втім, у Вінницькій Державтоінпекції слова депутата спростували.
- Жодного автобуса з мітингувальниками ми не зупиняли, - говорить начальник сектору профілактичної роботи ДАІ у Вінницькій області Володимир Мотичко. - Звідки така інформація з\'явилась у В\'ячеслава Кириленка, не знаю.
Тим часом і надалі з усіх регіонів люди їхали до Києва, аби взяти участь у протестних акціях.
Втім, запал, з яким активісти добиралися у столицю, протримався недовго.
- На фразу \"Слава Україні\" тільки бабусі і дідусі відповідають. З такою музикою ніякого бойового настрою, - розповідає вінничанка Ольга Вишнева.
Вона на кілька днів приїхала протестувати під Український дім, але не побачила по-справжньому бойового настрою.
- Всі гомонять, що сьогодні все закінчується, - каже Ольга. - Та і настрій у людей відповідний. Сумно. Від музики вже верне. Все якесь сумне, і ще депутати несуть брєд. Був народний протест, прийшли депутати і ополітизували його, принесли свої гасла, прапори і феєрично киданули народ. Найважче було дивитися, коли політика зникла і залишилися кинуті люди. Було дуже прикро, коли залишилося десь до сотні людей і не було, що їм сказати.
Голодували
у Вінниці
По-своєму відреагував на столичні події вінницький громадський діяч Леонід Бровченко.
- Цього закону не повинно існувати в природі, - сказав Леонід Бровченко. - Тому я оголосив політичне голодування на знак протесту проти знищення української мови.
Леонід Бровченко підкреслив, що це його особистий громадянський крок і закликав приєднатися до себе небайдужих. Втім, у Вінниці таких не знайшлося.
Коли ж у Києві депутати голодування припинили, вінницький громадський діяч теж повернувся до звичного режиму харчування. Каже, що як член партії \"Свобода\" тепер буде усе робити відповідно до партійної дисципліни.
- Вважаю, поспішили депутати ухвалити таке рішеня, - коментує ситуацію мер Вінниці Володимир Гройсман. - Ми направили своє звернення і голові Верховної Ради і всім головам фракцій. Але рішення в парламенті було ухвалене і будь-які думки на нього не могли впливати. Шкода, що є такі рішення, які можуть розколювати країну. Не бачу доцільності цього закону з одного боку, а з другого боку для вінницької громади він не буде впливати ні на що. Шість років працюю і не бачив, щоб було питання про мову від людей, які до нас звертаються, чи пишуть звернення.


Максим Зотов



Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

770

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

576

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

354

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

331

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

330

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...