Європа оголосила бойкот "Євро-2012"

Європейські лідери бойкотують Єврочемпіонат. Багато хто з них відмовляються приїжджати на матчі в Україну. Про це вже оголосили канцлер Німеччини Ангела Меркель, керівник Єврокомісії Баррозу, єврокомісари, керівники Бельгії, Австрії.
Впливає на це багато факторів. Зокрема, заява про ув\'язнення опозиційних лідерів, про побиття невинних людей в міліцейських дільницях, про 250 тисяч замордованих собак і кішок. Чи приєднаються до політиків, які ігнорують матчі, ще й вболівальники Європи? Поки що це невідомо. Але навіть такий \"політичний\" бойкот вже добряче вдарив по вітчизняній економіці.
Від політики - до економіки
- В Європі є дві держави, які визначають всю європейську політику: Франція і Німеччина. І заяви країн про неприїзд чиновників на Єврочемпіонат - це вже елементи політичного бойкоту, - говорить політтехнолог Денис Богуш. - Ці факти впливають на політичні еліти країн. Сам приїзд високих гостей - це прояв поваги до країни. Кожен їх крок прораховується з точки зору інтересів. Наприклад, Ангела Меркель любить футбол. Але вона собі не належить, тому що є канцлером Німеччини. А німецьке суспільство не може дозволити собі відвідування країни, де вдаються до тортур опозиційних лідерів у в\'язницях. За словами політтехнолога, бойкот вже відбувається і відчутно б\'є по українській економіці.
- Країни, які вигравали право на проведення чемпіонату, проводили інформкампанію п\'ять років, щоб заявити про себе всім, хто любить футбол. І використовували цей чемпіонат на всі 100 відсотків для залучення інвесторів, збільшення туристичних потоків, для підвищення уваги і поваги до країни. - каже Дениc Богуш. - На сьогодні влада наш імідж послідовно руйнує. Вболівальники багато чують про нашу країну зі світових медіа, а там велика кількість негативу. Вони будуть приїжджати, але явно не в тій кількості, на яку можна було б очікувати.
А один із найбільш вагомих аргументів - це ціна. Знайдіть вболівальника, який захоче приїхати і подивитися гру за півтори тисячі доларів, з захмарними цінами в готелях. Та ще й величензна кількість негативу і страхів, які він бачить в газетах і по телебаченню. Наприклад, про те, що 50-70% українських повій хворі на СНІД.
- Ситуація погана, я б навіть сказав критична, - робить висновок Денис Богуш. - Навіть чиновники УЄФА говорять, що перенесення Євро в іншу країну можливе... Це дуже загрозливі сигнали, на які варто було б швидко реагувати. Але влада не реагує, хіба що у розпачі клеїть дурня, оголошуючи усе нові й нові заяви про бойкот Євро... чутками.
Від економіки -
до спорту
- Спорт і політика - різні сфери. Політики і в Європі ведуть себе відповідно очікуванням виборців національних держав. А справи Тимошенко, Луценка стали темами внутрішньої політики цих країн, - вважає директор Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач. - Західні виборці через мас-медіа отримують відповідну інформацію, і європейські політики орієнтуються на ставлення виборців, тому і діють відповідним чином. Для європейських політиків прикро, коли говорять одне, а на ділі відбувається протилежне. Вони відчувають себе персонально обдуреними.
Справді, відмова від приїзду до Києва - це не відмова від футболу, чи спорту взагалі. Для європейських політиків це привід ще раз задекларувати свою позицію і показати ставлення до українського керівництва.
Натомість для вболівальників чемпіонат важливіший від політики. Треба просто дати шанс їм приїхати та влаштувати по-справжньому гостинний прийом.
- Євро відбудеться, і дай Бог, щоб воно відбулося на хорошому рівні, - каже Володимир Горбач. - Але політичних дивідендів влада отримати не зможе.
Євроспільнота буде чекати, що українські ув\'язнені вийдуть на волю. Якщо хоча б під виглядом лікування Тимошенко випустять в Німеччину, це було б оптимальним розв’язанням ситуації з бойкотом.
Європейці незадоволені тим, що відбувається в Україні сьогодні - і чим далі, тим більше. Вони говорять про те, що будуть бойкотувати офіційні заходи Євро-2012 в Україні, тому що вони все ще вірять в те, що президент Янукович і його команда прислухаються до \"голосу розуму\". Це навряд чи останнє попередження, але все буде залежати від того, як будуть розвиватися події в Україні.
Від спорту - до політики
Український чемпіон з боксу Володимир Кличко вважає, що відмова західних політиків приїхати в Україну на Чемпіонат Європи з футболу буде великою помилкою.
В інтерв\'ю Бі-Бі-Сі Володиимир Кличко сказав, що спорт і політика виявилися тісно пов\'язаними.
\"З одного боку, спорт не має жодного відношення до політики. З іншого боку, спорт, економіка та політика дуже тісно пов\'язані один із одним. Я вважаю, що сам факт, що прем\'єр-міністра засудили за її рішення під час виконання своїх обов\'язків, є неприйнятним. Це є неприйнятним у демократичному та сучасному світі. Втім, дуже добре, що Чемпіонат Європи відбувається в Україні, бо таким чином більше людей дізнаються про цю проблему\".


Максим ЗотовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

568

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

463

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

437

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...