Чотири роки від… "Орифлейму"

Скажемо відразу, що невідшкодовних збитків після цього злочину не сталося. Більше того: потерпілий отримав назад усе те, що в нього відібрали два грабіжники, тобто продукцію компанії \"Орифлейм\". Та от якби названа фірма випускала не косметику, а алкогольні напої, то не бачити б потерпілому втраченого добра, як своїх вух.
 Як зазначається у вироку Ленінського районного суду, обвинувачений Андрій М-в \"виявляє ознаки хронічного алкоголізму 2-го ступеня та потребує лікування\". Його спільник Олександр М-ч., згідно з висновками лікарів-наркологів, \"виявляє ознаки зловживання алкоголем\".
 Надвечір 5 грудня минулого року обидва фігуранти якраз сиділи в теплій квартирі і під закуску \"зловживали\". Коли пляшка закінчилась, вони зрозуміли: однієї мало, тому одяглись і пішли до магазину на проспекті Юності за другою.
 У магазині їхню увагу привернув хлопець, який розмовляв з продавчинями, пропонуючи їм косметику \"Орифлейм\". Умисел на подальші дії визрів в обох миттєво. Андрій попросив у хлопця каталог продукції і почав гортати. Потім запропонував вийти і поговорити надворі, бо, мовляв, косметика його зацікавила, а незабаром Новий рік - гарний подарунок буде.
 Вони сіли на лавочку, де Олександр гортав каталог, а Андрій захотів подивитись на самі засоби. Хлопець витягнув з пакета дешевенькі тюбики, але Андрій замахнувся рукою: \"Ану, показуй усе!\" Продавець схопився і спробував утекти, але Андрій його наздогнав і силоміць повернув назад на лавочку. Налякавшись не на жарт, хлопець відкрив пакет, і Андрій сам дістав з нього туалетну воду та крем, а Олександр заволодів пробником духів. Поки останній читав інструкцію, Андрій разом зі здобиччю дав драла. А ще через кілька хвилин подався слідом за спільником і Олександр.
 Того ж вечора обоє посварилися, а для залагодження стосунків - знову допізна \"зловживали\". Та, схоже, останній раз, бо вже наступного ранку їх затримала міліція - в тому самому магазині, де вони напередодні спіткали потерпілого. Вочевидь, їх там добре знали як постійних покупців зовсім не \"Орифлейму\".
 Певно, не думали ні Андрій, ні Олександр про те, що хлопець заявить у міліцію, бо загальна вартість косметики, на яку вони розжилися, чесно кажучи, незначна - всього-на-всього 260 гривень.
 І тим паче не думали обоє, що після такого дріб\'язкового епізоду загримлять обоє на чималий термін до колоній: Андрій - на чотири з половиною роки, Олександр - на чотири.
 Хтось скаже: так суворо - всього за 260 гривень? Якби ж то! Обоє вже мали по дві судимості, причому обидва другу судимість отримали за грабіж. Раніше суд уже пішов їм назустріч і засудив до 5-річного ув\'язнення з іспитовим терміном, давши можливість виправитись. У новому вироку ці обставини були враховані - тепер обоє вирушать за колючий дріт реально, а там дістати горілку набагато важче.
 Потерпілому суд повернув усю відібрану в нього косметику, яка доти перебувала на відповідальному зберіганні.


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

574

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

486

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

401

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

396

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

382

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...