На боржок у 340 млн. грн. вказали податківці спиртозаводу у Гайсині

На боржок у 340 млн. грн. вказали податківці спиртозаводу у Гайсині

- Протягом останніх двох років на потужностях одного зі спиртозаводів Вінниччини виготовлялася продукція - так званий компонент моторного палива альтернативного (КМПА) - на основі етилового спирту, де, відповідно до протоколу дослідження, його масова частка складала 98,4%, - повідомили в управлінні податкової міліції ДПС у Вінницькій області. - За законом, ця продукція є спиртовмісною і належить до підакцизної групи товарів. Відтак для її виготовлення необхідна відповідна ліцензія, а виробник має сплачувати акцизний податок. Однак весь цей час виробництво здійснювалося без ліцензії, а підприємство не сплачувало до бюджету акцизний податок.
У народі цей КМПА, який і виробляють на спиртозаводі, називають \"присадкою\". Використовуються він у тому числі для нарощування октанового числа бензину.
За повідомленням податківців, реалізовувалася продукція у Київській, Донецькій, Полтавській, Львівській, Херсонській, Хмельницькій областях і в Криму.
- Загалом протягом двох останніх років зі спиртозаводу на адресу закупівельників надійшло більше 830 тисяч декалітрів продукції, - уточнюють в управлінні податкової міліції ДПС області. - За попередніми розрахунками, сума несплаченого акцизного збору сягає 340 млн. грн.
На заводі-виробнику за постановою суду у рамках порушеної кримінальної справи за ст. 204 Кримінального кодексу України податківці провели обшук. Вилучили фінансово-господарські документи, відібрали зразки рідин. Крім того, заблокували майже тисячу тонн продукції на загальну суму близько 8 млн. грн.
- У разі її подальшої реалізації бюджет не дорахувався б близько 30 млн. грн. акцизного податку, - коментують податківці.
Уточнимо, що кінцева вартість пального, яке вже у продажу, формується з урахуванням усіх податків і зборів. І акцизний податок - лише один з них.
Свою точку зору щодо вищевикладених подій колегам-журналістам висловив в.о. директора заводу Віктор Шиндер. Він каже, що є розпорядження Кабінету Міністрів, відповідно до якого КМПА не належить до підакцизних товарів. А самі події, які розгортаються навколо заводу, назвав \"знищенням підприємства, і причетне до цього нафтове лобі\".
Наразі на спиртозаводі призначена позапланова перевірка. Сам завод роботу не припиняв. Одночасно співробітниками податкової міліції були проведені слідчі дії на об\'єктах, куди реалізовувалася продукція.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

769

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

574

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

353

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

328

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

327

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...