Гемерокалліс: квітка для ледащ

Гемерокалліс: квітка для ледащ

Крім високої декоративності важлива перевага лілійників - хороша адаптаційна здатність. Однак нові високодекоративні сорти придбали також і істотний недолік - вони стали менш стійкі: їм шкодить надлишок вологи, потребують більш сухого, теплого клімату, схильні до хвороб, які особливо часто проявляються до цвітіння і вражають листя.
Правда, при активному рості молодого листя, воно частенько закриває собою хворе. Щоб запобігти даному \"неподобству\", хворі бажано акуратно зрізати й спалювати, чим, безумовно, допоможете розвитку всієї рослини.
В основному, лілейники цвітуть у липні-серпні. Тривалість цвітіння залежить від кількості закладених бутонів і від погоди. Квітки розпускаються одна за одною, але іноді одночасно по 2-3 і навіть по 4. Латинська назва \"гемерокалліс\" перекладається як \"гарний протягом одного дня\", що відповідає істині. У похмуру погоду квітка не розпускається повністю і живе довше.
Найбільш вдалий час для пересадки і ділення лілейника - весна, період відростання листя. Для розмноження варто брати п\'ятирічні кущі, у старіших неминучі значні механічні пошкодження коренів, що негативно позначається на приживлюваності рослини, призводить до появи хвороб і шкідників.
При розмноженні лілейника потрібно брати відрізок кореневища і кілька точок зростання. Сорти цієї рослини з щільним кущем ділити на дрібні частини дещо важче, ніж пухкі з широким листям.
Для вирощування лілейників придатні звичайні садові пухкі грунти. На колекційній ділянці їх розміщують за схемою 60х70 см, в озелененні - більш рідко. Ця культура не потребує частої пересадки і на одному місці нормально росте 10-15 років.
Як правило, дорослі кущі лілейника досягають в середньому 90-100 см в діаметрі. Особливо активне розростання спостерігається в перші 5 років, коли щороку кількість вегетативних пагонів збільшується у 2-3 рази.
Лілейники не складні в культурі. Вони добре відгукуються на мульчування грунту компостом, який служить джерелом додаткового харчування, оберігає коріння від пересихання, запобігає появі бур\'янів і відповідно позбавляє від зайвих перекопувань.
Навесні рослини один раз підживлюють комплексним мінеральним добривом (20 г/кв.м). Цього достатньо для їх нормального розвитку протягом усього вегетаційного періоду.
Зазвичай лілейники висаджують великими групами і разом з іншими багатолітниками. Особливо привабливо виглядають вони край води або на тлі газону.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

397

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

202

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

202

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...