Цифрове телебачення - скоро, але дорого

Цифрове телебачення - скоро, але дорого

Звичний сьогодні ефірний телесигнал буде повністю відключений менш ніж за три роки - у 2015-му. Ті з вінничан, хто дивиться нині телевізор за допомогою звичайної антени, будуть позбавлені такої можливості.
Щоб приймати сигнали на звичну ефірну антену, зважаючи на низку технічних нюансів, цифровий сигнал потрібно правильно \"перевести\" на мову стандартного телевізора. Робиться це за допомогою спеціальних цифрових декодерів - телетюнерів.
Дивись у напрямку \"цифри\"
Телекомпанії, які виграли конкурс на ефірне цифрове мовлення, уже транслюють свої передачі в двох форматах - аналоговому і цифровому.
- Мережа цифрового наземного ефірного телебачення працює в області на повну потужність з грудня минулого року. - нагадує представник Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик. - На території області розміщено чотири мультифлекси (передавальні станції. - Авт.) у п\'яти точках.
За даними представника Нацради, на території Вінниччини 24 телеканали вже транслюються в цифровому форматі.
- Загалом у цифрі можна буде дивитись 31 канал, ще один проходить етап конкурсного відбору, - інформує Вадим Мазурик.
Отже, маючи відповідне обладнання, у Вінниці вже можна дивитися ефірну цифру.
Інша ситуація, що сигнал стандарту DVB-T2 (MPEG-4), який поки транслюється відкрито, з часом закодують, і власникам \"неправильних\" приставок і телевізорів доведеться оновлювати і докуповувати техніку.
Прості шляхи - не для нас
У 2008 році Україна ухвалила рішення щодо технології розвитку цифрового телебачення - був обраний стандарт DVB-T. Відразу після цього виробники телевізорів спеціально під Україну стали оснащувати свої моделі вбудованим декодером саме цього стандарту. У результаті, практично кожен покупець нового телевізора автоматично ставав підготовленим для переходу на цифрове телебачення. Щоб приймати \"цифру\" йому достатньо було лише зробити невеликі налаштування у телевізорі.
Тим не менш, навесні 2011 року Нацрада з питань телерадіомовлення самостійно змінила параметри майбутнього цифрового телебачення, замінивши встановлений Кабміном стандарт DVB-T на не сертифікований в Україні DVB-T2.
З огляду на те, що ці стандарти не сумісні один із іншим, всі без винятку декодери, які були вмонтовані в нові телевізори, виявилися непридатними. Іншими словами, навіть якщо ви нещодавно купували новий сучасний телевізор, про який розказали, що він прийматиме цифрові канали, все одно доведеться купувати ще один, підстроєний під  стандарт DVB-T2.
- Це справді проблемний момент, - говорить Вадим Мазурик. - Буває, що люди купують новий телевізор і вже не хвилюються про \"цифрові\" перспективи. Але, якщо він працює за стандартом DVB-T, а не DVB-T2 - після 2015 року цих людей спіткає неприємне розчарування. Або їм доведеться докуповувати новий телетюнер.
Дешеві шляхи - теж не наші
У Великобританії, де теж упроваджують DVB-T2, ціни на телетюнери стартують з 99,99 фунтів (1300 грн. - Авт.)
Теоретично, за законами ринку, з часом вартість декодерів знизилась би до реальних для нашої країни значень. Але вільна конкуренція вочевидь не входила в плани наших чиновників. Восени 2011 року було ухвалено рішення про шифрування цифрового телесигналу. Тобто приймати його можна буде за допомогою тільки конкретного виду декодерів конкретного виробника.
Зрозуміло, що в таких умовах про конкуренцію мови бути не може.
- Головне зараз - наситити ринок телетюнерами, - вважає Вадим Мазурик - Ціна на них має бути в тих межах, які визначались у 2010-2011 рр. -  350 грн. Нині я, чесно кажучи, не бачив взагалі цих пристроїв у вінницьких магазинах. А у інтернет-магазинах їх ціна - десь 600 грн.


Максим ЗотовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

568

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

483

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

398

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

393

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

379

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...