Виконком виграв суд в Антимонопольного комітету по тарифах,

Сенсації не сталось. Тарифи у Вінниці - економічно обґрунтовані, а дії виконкому міськради по їх затвердженню - цілком правомірні. Таке резюме можна вивести з рішення Вінницького окружного адміністративного суду, який повторно розглянув позов виконкому міськради до обласного територіального відділення Антимонопольного комітету. Єдина невідповідність, на яку вказав суд виконкому, революційними змінами у тарифній політиці у Вінниці не обернеться.

Достатньо іншої назви

- Задоволені усі наші вимоги до Антимонопольного комітету, крім тієї частини, де ми затвердили типову угоду про надання послуг мешканцям, - повідомив заступник міського голови Володимир Слишинський. - Можливо, потрібно було назвати її по-іншому (наприклад, зразковий або примірний договір), бо \"типові угоди\" затверджує Кабінет Міністрів, це їх термінологія, і вони діють на території усієї України. Наші ж угоди мають стосунок тільки до Вінниці. В усьому іншому… ми вважаємо, що Антимонопольний комітет необґрунтовано ухвалив свою постанову, де стверджувалось, що ми неправомірно затверджуємо ціни на житлово-комунальні послуги. Тепер доведено, що міськвиконком діяв у межах своїх повноважень.
Щоб довести свою правоту, цього разу на суді міську раду представляли не тільки юристи, а й економісти, котрі перевіряли і доводили обґрунтованість цін і тарифів. Володимир Слишинський каже, що коли представнику Антимонопольного комітету було запропоновано надати нові розрахунки, той визнав, що жодних цифр не перевіряв.
- З моєї точки зору людина, яка представляла інтереси Антимонопольного комітету і готувала рішення, навіть тепер поводиться не правильно, - пояснює Володимир Слишинський. - Щоб довести свою правоту, намагається усіма силами тиснути на ЖЕК, у якого брали цифри. То по одній ситуації перевірка, то нормативи підібрати. Доходить до смішного: навіть змушені були рахувати, скільки пішоходів проходить по вулиці в різний період часу.
За словами Володимира Слишинського, угоду, яка і стала приводом для річної судової тяганини, скоріш за все, просто переназвуть по-іншому. Чи потрібно буде людям переукладати нові угоди, чи в документ просто внесуть зміни - у міськраді це зараз з\'ясовують, щоб все це відбувалось у правовому полі.

Сумнівні бійці тарифного фронту
Власне, і претензії АМКУ, і судову тяганину, і навіть вимушений підрахунок пішоходів у мерії називають суто технічними питаннями. Так би воно і було, якби у проблемі не прозвучало слово \"тарифи\". І з цього моменту справді суто технічні питання вже за традицією стають гострополітичними. Найгучніше за справедливі тарифи у Вінниці вступилась профспілка \"Голос народу\" на чолі з Віктором Маліновським. Навіть заявили, що вінничани нібито переплачують по 50-100 гривень щомісяця. Вже й у тервідділенні АМКУ обурились: не проводили ми таких підрахунків, і взагалі не вплутуйте нас у політику.
- Справа отримала такий резонанс тому, що на цьому певні громадські організації захотіли заробити собі імідж, роблячи вигляд, що вони захищають інтереси мешканців міста Вінниці, - визнає Вололодимир Слишинський.
По правді, з іміджем там не складалось з самого початку, далось взнаки гусарське минуле почесного голови, якого вінничани добре пам\'ятають як того самого бізнесмена \"Віктора\", котрий їздить на колекційному \"Крайслер-плімуті\". А тепер - і зовсім біда. Як стало відомо \"МІСТУ\", Віктору Маліновському закидають невиконання кредитних зобов\'язань. У центрі скандалу - квартира площею майже 240 кв. м. у новенькому будинку у Вінниці на перехресті Льва Толстого і Міліційної. Для купівлі апартаментів на 15 поверсі Віктор Васильович у 2008 році і взяв кредит у банку - 400 тис. дол., що на той час були еквівалентні майже 2 млн. 400 тис. грн. Сьогодні у банку занепокоєні, що позичальник хоче їх просто \"кинути\". А тим часом його борг перед банком перевалив за 4 млн. грн. Інформацію, що банк надіслав листа до міської ради, Володимир Слишинський підтвердив, хоча на особи не переходив.
- У виконавчий комітет надійшли скарги від певних суб\'єктів господарювання і банків про те, що певна особа, керівник цієї організації, отримала кредити під заставу житла. Потім житло з допомогою судових рішень було виведене з-під застави. Сума, про яку йде мова, близько 3 млн. грн. Банк до нас звернувся, щоб ми не проводили переоформлення права власності на інших осіб, оскільки їх інтереси були порушені. Нещодавно до нас звернулась ще одна організація, де спробували змінити керівника підприємства, щоб отримати доступ до фінансових ресурсів в розмірі до 300 тис. грн.  Позаяк вони послались на те, що вчиняються шахрайські дії, то я як посадова особа зобов\'язаний був проінформувати правоохоронні органи. Знаю, що на сьогодні порушена кримінальна справа за фактом шахрайства.
Сам Віктор Маліновський вже коментував журналістам, що його відносини з банком - справа особиста, і з цим він розбереться сам, бо ситуацію можуть використати проти нього. А вже після того, як кредитно-квартирна історія пана Маліновського сплила на білий світ, він очолив ще одну організацію - координаційну раду громадського руху \"Чесно\", який буде моніторити чесність політиків, що хочуть йти на вибори у парламент… Як вже встигли прокоментувати цю новину, \"писець виборам\".


Ірина ЖукКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

108

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

103

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

96

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

95

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

93

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...