Історію Вінниці можна буде вивчати по зупинках

У Вінниці  визначились, якими мають бути зупинки громадського транспорту і майстерні з ремонту взуття.
Архітектурні конкурси на кращий проект цих міських об\'єктів завершились наприкінці 2011 року. Роботи переможців й усіх учасників конкурсу із 18 січня демонструються у галереї Центру сучасного мистецтва \"Арт-Шик\".
Із п\'яти поданих проектів \"на кращий МАФ з ремонту взуття\" перемогу виборов творчий колектив Максима Крамара і Михайла Коротинського. Головна відмінність цього проекту, що до нього можна буде зайти, а не передавати взуття через вікно.
У конкурсі на кращу зупинку змагались 12 авторів проектів. Переможцем став архітектор Назар Жовнич. Він переконаний, що у кожному проекті має бути певна родзинка. Знайшов її, готуючись до конкурсу.
- На зупинці людям перш за все має бути комфортно, - пояснює архітектор. - Це і захист від дощу і вітру. Основна ж суть проекту, щоб зупинки збагачувати ілюстраціями, які пов\'язані із нашим містом. Якщо взяти будь-яку вулицю Вінниці, вона має свою історію. Чому ту історію не показати на зупинці.
Так, на Вишеньці на зупинках можна зобразити ягоди, а на Пирогова - портрет відомого лікаря.
Ще один учасник конкурсу на кращу зупинку - Володимир Нестеров. Він посів четверте заохочувальне місце.
- Хотілось зробити щось просте, лаконічне, щоб швидко монтувалось, - зізнається Володимир Нестеров. - Акцентом у проекті стало озеленення. Тому у ємності посадив живопліт, який в\'ється. Може, це смішно звучить, але ідея такої зупинки прийшла під час обіду. Я люблю прості форми.
Переможці конкурсу отримають по 9 тис. грн. призових, за друге місце - 5 тис. грн. Третю премію журі вирішило розділити між усіма учасниками конкурсу - як заохочувальний приз.
За словами виконуючого обов\'язки головного архітектора міста Вінниці Юрія Вакули, основним критерієм відбору проектів був загальний архітектурний композиційний вигляд і проста лаконічна форма об\'єкта.
- Ідея конкурсу з\'явилась тому, що міська рада проводить системну роботу щодо впорядкування існуючих малих архітектурних форм, - пояснив Юрій Вакула. - Тому за результатами конкурсу проекти переможців будуть використовуватись як типові. Ми маємо гарні архітектурні рішення, і вони у майбутньому будуть застосовуватись як типові на всій території міста Вінниці.


Ольга ОЛЬХОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

763

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

326

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...