Петарда вибухнула у руці 8-річного хлопчика

У свої вісім років вінничанин Руслан - \"вибухотехнік\" зі стажем і знається чи не на усіх видах піротехніки. Якось при необережному поводженні із петардою хлопчина вже отримав опіки. А 20 січня нова петарда вибухнула у нього в руці.
Вибухом травмувало пальці правої кисті, на яких ще досі залишаються рвані рани і опіки.
Вибухнула петарда у руці хлопчика, коли він був на подвір\'ї біля будинку. Сім\'я живе у мікрорайоні \"Корея\". Руслан каже, що цю петарду знайшов у себе у кишені куртки, і що вона була якоюсь... зіпсованою.
- Він благав: \"дайте мені сокиру, я хочу відрізати руку\", - пригадує реакцію сина мама Тетяна. - Злякався неймовірно! Що ми не робили, але біль не вщухав. Тому наступного дня довелось викликати \"швидку\".
За дивним збігом обставин, лікар швидкої допомоги, який надавав допомогу Руслану, у своєму дитинстві теж ледь не залишився без руки при подібних обставинах. Хлопчика доправили до дитячої обласної лікарні.
Мати Руслана каже, що вона категорично проти петард. Жінка - продавець і навіть сірники маленьким покупцям не продасть, не те що петарди. Як петарда опинилася у її сина 20 січня, має власну версію.
- Можливо, то була якась стара бракована петарда, що завалялася після свят. Або ж, можливо, син обмінявся з кимось із дітей, - припускає мати.
Наразі рани Русланчика заживають.
Випадок із Русланом став другим НП із петардами у цьому році, який зафіксували у травмпункті дитячої обласної лікарні. Інший маленький вінничанин незначно обпік палець під час пустощів із петардою у новорічні свята.
- Пік моди на петарди, а з ним і кількість травмувань, був десь п\'ять років тому. Зараз подібних випадків, на щастя, небагато, у цьому році навіть менше, ніж торік, - пояснили у травмпункті дитячої обласної лікарні.
Між іншим, доступ дітей до вибухонебезпечних \"іграшок\" офіційно обмежений.
Пані Олеся - власниця студії, що влаштовує піротехнічні свята, розповіла \"МІСТУ\", що петарди дозволено продавати лише особам із 16 років. Піротехнічні установки - лише з 18 років. Крім того, є такі складні піротехнічні системи, які дозволяється запускати лише спеціалістам-піротехнікам. 
- Майже уся піротехніка - винятково китайського виробництва, і це - непередбачуваний процес. Завжди й усюди. Потрібно суворо дотримуватися інструкції із використання, - застерігає пані Олеся.


Ольга БАКАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

568

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

483

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

398

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

393

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

379

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...