Олександра Сидоренко - краща у Кубку України!

Олександра Сидоренко - краща у Кубку України!

У нещодавно відкритому у Вінниці сучасному спортклубі \"Нокаут\" 9-12 листопада пройшли боксерські бої за Кубок України серед жінок. Змагання такого рівня відбулися у місті над Бугом уперше. На ринг вийшли 76 спортсменок з 13-и областей України. В основному - це найближчий резерв збірної, адже не приїхали 8 учасниць нещодавнього чемпіонату Європи у Голландії. Перед чемпіонатом світу серед жінок у Китаї у травні наступного року і на якому розігруватимуться ліцензії на участь в Олімпіаді-2012 у Лондоні, відбудеться ще відбірний чемпіонат України, за підсумками якого й сформують національну збірну.
Змагання проводились навиліт у 10-и вагових категоріях. Бій тривав 4 раунди по 2 хвилини. У командному заліку першою виявилася  збірна Харківської області, на другому місці - Київ, на третьому - Донецька область.
В особистому заліку господарі у першу чергу сподівались на майстра спорту міжнародного класу Олександру Сидоренко. Вона вирішила взяти участь тільки напередодні змагань, причому не у своїй ваговій категорії 60 кг (олімпійській), а у категорії 64 кг. Окрім неї, у цій же категорії взяли участь ще дві вінницькі боксерки - кандидати у майстри спорту Тетяна Суслова і Марина Добровольська. Сидоренко впевнено стала переможницею, Суслова отримала срібну медаль.
Керівництво Кубка визнало Сидоренко кращою боксеркою турніру! За оцінкою її наставника Леоніда Лоївського, старшого тренера жіночої збірної України з олімпійського резерву, Олександра грамотно боксувала, хоча деякі помилки й були.
- Я завжди дуже вимоглива до себе і ставлю перед собою високу \"планку\". Іноді отримую від перемоги задоволення, але бачу свої помилки і недоліки, - говорить Олександра Сидоренко.
Нині у суспільстві різко поляризоване ставлення до боїв жінок. Багато негативних оцінок. Наприклад, Віталій Кличко з цього приводу сказав:
- Бокс - традиційно чоловічий вид спорту… Прекрасна стать має займатися таким спортом, який би, навпаки, підкреслював грацію і ніжність дівчини. Тому я проти жіночого боксу.
Але, окрім спортивного фактора, поштовхом до занять боксом для жінок є можливість отримувати непогані грошові винагороди.
- За перемогу на Олімпіаді боксеркам заплатять по 100 тисяч євро, за 2-е місце - 75 тисяч, за 3-е - 50 тисяч євро. Окрім цього, чемпіонка Олімпіади два роки отримуватиме щомісячно зарплату у 15 тисяч гривень, чемпіонка світу - 12 тисяч, чемпіонка Європи - 6 тисяч гривень, - повідомив Леонід Лоївський. - Члени збірної України щомісячно отримують 2-тисячну зарплату, а вінницька Школа вищої спортивної майстерності ще доплачує Олександрі Сидоренко ще тисячу гривень.
Для порівняння: тренерська зарплата складає максимум 2 тисячі гривень, а з доплатою за сумісництво, у кращому випадку, 3 тисячі.

Володимир КОЛИВАНОВ
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

716

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

521

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

312

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

289

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

283

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...