Наводимо порядок у теплиці

Наводимо порядок у теплиці

Більшість садівників знають, як звести теплицю, що там посадити і як доглядати за тепличними культурами. Але потрібно ще й взяти до уваги, що з часом у ній накопичується багато хвороботворних бактерій. Тож якщо хочете мати гарний урожай - регулярно приводьте парник у порядок.
Відомо, надмірна вологість і тепло служать на користь росту рослин, але ці ж фактори впливають і на розвиток хвороб і шкідників у них. При цьому не тільки ґрунт, але і внутрішні деталі каркасів, і садові інструменти, і ємності так само можуть бути заражені.
Прибираємо непотріб
Як тільки-но зберете урожай, відразу ж позбавтеся і від рослинних залишків - спаліть їх. Через бадилля можуть передаватися така хвороба, наприклад, як фітофтора. Перекопати ґрунт у теплиці теж не завадить. Так ви позбудетеся від коренів бур\'янів.
Для дезінфекції підійде сірка
Для дезінфекції парника палять комову сірку. Її розкладають на металевих листах по всій довжині теплиці з розрахунку 50г/м3. До сірки додають трохи гасу (не бензину!) і обережно підпалюють, починаючи від кінця теплиці і поступово просуваючись до виходу. Перед обкурюванням потрібно закрити всі щілини і дірки, а по закінченню - закрити за собою щільно двері.
Утворений під час згоряння сірчаний ангідрид, зберігається у парнику протягом 2-3 днів. Він дуже токсичний. Тому під час роботи користуйтеся респіратором, захисними окулярами і рукавичками. Днів через п\'ять двері і кватирки потрібно відкрити, провітрити приміщення.
Садовий інвентар, стелажі, ящики і ємності для розсади, рами і пороги - все це потрібно обприскати 5% розчином залізного або мідного купоросу або хлорним вапном (50 г на літр води).
Скляні поверхні помийте мильним розчином, плівку - зніміть
На зиму також необхідно почистити скляні поверхні. Для цього використовують спеціальні засоби для вікон або звичайний мильний розчин. Але спочатку місця стиків обробіть сильним струменем зі шланга, потім почистіть вручну за допомогою тонкої смужки пластика, а потім ще раз змийте бруд струменем води. Дезінфікують скло розчином марганцівки.
Якщо теплиця плівкова - плівку знімають з каркаса, очищають від бруду мильним розчином, дезінфікують мідним купоросом, сушать і складають на зберігання. Залишати її на зиму не варто - вона перетвориться в лахміття.
Верхній шар ґрунту ліпше прибрати
Після \"викурювання\" приміщення у теплиці необхідно зняти верхній шар ґрунту - приблизно 10-15 см. У ньому і накопичується основна частина збудників хвороб. Замість старої землі насипте нову.
І наостанок
Всі металеві поверхні стійок і кронштейнів обдають окропом, а дерев\'яні каркаси обробляють 10% розчином мідного купоросу. Також необхідно побілити їх густим відстоєм хлорного вапна або свіжогашеним вапном.


Газета "Місто"Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

71

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

61

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

61

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

58

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...

57

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...