Через 2,5 року на ВіАЗі збудують новий український вертоліт

Через 2,5 року на ВіАЗі збудують новий  український вертоліт

Поки їх лише два. Але працівники заводу мають надію: буде більше, завод отримав замовлення - партію з 10-ти вертольотів, два з яких уже відремонтовані.
- Шлях, який пройшов завод, був нелегким - підприємство не просто зупинялося, а могло бути розпорошеним і розпроданим. Але ми це блокували, і абсолютно правильно, - зазначив Вінницький міський голова Володимир Гройсман. - Зараз, з новим надійним партнером у заводу і його колективу відкривається абсолютно нова історія. У цьому році ми звільнили завод від сплати податків на землю на 0,5 млн. грн. Створимо усі умови, адже зацікавлені, щоб завод розвивався.
Новий партнер ВіАЗу - це ВАТ \"Мотор-січ\", яке з березня цього року взяло у свою багату родину і бідний вінницький авіаремонтний. Голова правління \"Мотор-Січі\" В\'ячеслав Богуслаєв повідомив, що вже за два з половиною роки у Вінниці збудують перший, абсолютно новий український вертоліт.
- Вийнявши завод із пилу, ми будемо робити найсучасніші вертольоти, а у наступному році приступимо до \"АН-3\", - повідомив В\'ячеслав Богуслаєв. - Наша програма розрахована на кілька років. Через два з половиною роки приступимо до абсолютно нового українського вертольоту. Якщо у \"Мі-2\" злітна маса 3,5 тонни і він розрахований максимум на дев\'ять пасажирів, то ми створимо шеститонну модель - з розрахунку на 16 пасажирів.
Зараз на ВіАЗі працює 150 людей. За кілька років штат планують збільшити до 2,5 тисяч. До роботи хочуть залучати вінничан, яких спеціально навчатимуть - у Запоріжжі і Вінниці.
- Маємо ідею створити на базі технічного університету факультет підготовки молодих фахівців, - зазначив губернатор області Микола Джига. - Думаю, через кілька років вся Україна побачить потужний новітній завод.
Випробував і продемонстрував роботу одного з двох оновлених вертольотів \"Мі-2\" 49-річний Юрій Шарипенко. Відмічає, що це техніка непогана, хоча й випущена ще у 80-х.
- На жаль, про нашу техніку усі забули - імпортною користуються, - каже льотчик. - Але ця модель дуже хороша, вона багатоцільова - і як лісопатрульна, і для санавіації... Та головне, що вона врятувала життя багатьох льотчиків при падінні.  

P.S: Наразі директором Вінницького авіаційного заводу є Микола Триклозюк. Олег Ярославський, який очолював завод до останнього часу, утримується у Лук\'янівському СІЗО. Його звинувачують у нібито незаконній покупці вертольотів МІ-2, які були відремонтовані та підготовлені до продажу у Лівію.

Ірина КУПЕЦЬКА
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...