"Лісова абетка" на балконі

Українська, російська і англійська абетки з дерев розташувались на балконі вінничанина Миколи Габрійчука. Цікава колекція натуральних літер розпочалась з англійської \"D\", і збирав її пан Микола протягом 11 років. Нині в його колекції, окрім літерного арсеналу, є цифри, щуки, вози, булави, вішалка для капелюхів і вішалка-дороговказ.
Мама і тато Х
Микола Габрійчук зізнається, що не зайнявся такою роботою, якби не випадок із вищезгаданою літерою \"D\". Ну вже надзвичайно дивно і чудернацько зрослась та гілляка.
– Коли я жив у Броварах, то ходив у ліс, що був у кілометрі від мого помешкання, на гімнастику. Там і побачив, як одна гілляка зрослась з іншою. Ну як тут не зупинитись, це ж таке диво природне, – розповідає Микола Габрійчук. – Я ще не знав, що з цим робити і навіщо вона мені, проте приніс додому. А далі були \"Я\", \"W\"... Буває, потрапляють на очі однакові літери, але різної будови, різної породи дерев. Наприклад, була у мене \"Х\", а потім я знайшов другу. Тепер їх двоє: тато і мама. Я запам\'ятовую гілку, потім беру ножівку і вирізаю. Найліпші для моєї абетки виявились ліщина, граб, сосна, черемха, яблуня. Бувало, як піду зранку до лісу, то повертаюсь додому аж о четвертій дня.
Із Броварів Микола Михайлович переїхав до Вінниці. Тут, у нашому місті, й триває колекціонування. При переїзді бібліотека класики не вмістилась, роздав знайомим, а ось літери забрав – вони доїхали у чотирьох коробках з-під телевізорів. Живе Микола Михайлович на Свердловському масиві, тож у пошуках нових екземплярів для колекції далеко не ходив – до алеї Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. О.Ющенка.
– Дивлюся, у липи ця гілляка туди, а ця сюди, – показує вже вінницьку знахідку колекціонер. – А для мене високо, що робити..? Я ж так не дістану. Оглядаюся, а там якась слюсарня-майстерня. Зайшов, кажу: таке й таке діло.... якщо у вас є така драбина, я вам десятку зразу віддам, лише дайте в оренду. Схопив, пішов, поставив, заліз, зрізав і... втік.
Для того, щоб ліпше зберігався дерев\'яний арсенал, власник надійно висушує літери, а щілини заливає клеєм ПВА. \"Головне, – каже він, – правильно висушити знайдене\".
І куди це добро дівати?
Окрім \"лісової абетки\" Микола Габрійчук випадково зробив і щуку. Це сталось у Києві, на березі Дніпра, де вода підмила частину берега, і від ясеня стало видно частину коріння.
– Думаю, виріжу із одного боку, почищу з іншого і буду мати собі \"оце\", але для чого, ще не знав. Та поки тримав, розглядав, повз проходив чоловік. Він і каже: \"А що це у вас за щука?\" Дивлюсь – й справді риба, – розповідає Микола Габрійчук. – Але для когось моя робота – то звичайні дрова. Бо приходив до мене один письменник, так він просто посоромився це вголос сказати.
Микола Габрійчук – працював журналістом і редактором. Він вважає, що його надбання для інституту мовознавства чи інституту культури – знахідка! Паспортні дані кожної літери є: порода дерева, місце знаходження, дата знахідки... Тому він створив би окремий унікальний і єдиний музей, який, на думку Миколи Габрійчука, іноземці сприйняли б \"на ура\". Колекціонер упевнений: якщо не в Україні, то в Європі точно куплять цю колекцію. А поки автор планує відвезти фото літер до провідного українського видавництва дитячої літератури \"А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА\", щоб спробувати розмістити власні цікаві літери на форзаці книги. А всередині книги власник колекції розмістив би текст і цікаві історії про те, як шукав літери.


Катерина ВАСИЛЬКІВСЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

763

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

326

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...