Від підвального "амбре" люди тікають на вулицю

– Ми всі тут нюхаємо. Мені навіть зовсім їсти не хочеться, – розповідає Ніна Сергіївна. – Намагаюся бути вдома якомога менше. Навіть сказала не приводити до мене трирічного онука, тому що він тут задихається.
Пенсіонерка переїхала у багатоповерхівку на Фрунзе чотири роки тому. Каже, що проблеми із каналізацією були і раніше. Але останній рік сморід від стоячої води став постійним, а підвал водою заливає щотижня. Жінка розповіла, що за її особистою заявою \"Віннияцяводоканал\" рік тому замінив зовнішні комунікації, що підведені до будинку. Тому мешканка винуватить в \"ароматі\" зношену внутрішньобудинкову мережу.
Ніна Сергіївна 45 років працювала педіатром, і як лікар застерігає, що каналізаційні випари посилюють алергичні реакції, можуть викликати ускладнення бронхо-легеневої системи. У неї у самої – постійний кашель.
– У нас у всіх, хто живе у будинку, постійні головні болі, нудота, – долучається до розмови ще одна мешканка будинку Ольга, квартира якої також на першому поверсі.
Сусідка зайшла до пенсіонерки додому, обнюхала кімнати і встановила, що сьогодні смердить сильніше, хоча обидві жінки мешкають на першому поверсі.
 – Гості, що приходять у наш будинок, шарахаються. Кажуть, що смердить, – жаліється Ольга. – Навіть ліфта не чекають, а піднімаються швидко сходами. У багатодітній родині діти увесь час рятуються на вулиці. А влітку у спеку випари особливо посилюються.
У ЖЕКу № 5, якому нещодавно підпорядкували будинок, повідомили, що спеціалісти вже працюють над розв’язанням цієї проблеми. Запевнили, що спеціальним фекальним насосом відкачають воду з підвалу, а також зроблять поточний ремонт труб. А в найближчому майбутньому адміністрація ЖЕКу планує провести збори із мешканцями будинку, запросять і представника міськвиконкому.
– Мешканцям запропонуємо провести капітальний ремонт із дольовою участю мешканців будинку: 30% – за рахунок мешканців будинку, 70% – за рахунок бюджету, – повідомив головний інженер ЖЕК №5 Василь Олійниченко. – Хотілося, щоб самі мешканці теж не були байдужими. Ймовірно, що в будинку є слабке місце – три-чотири родини, які кидають в каналізацію підгузки, лушпайки від картоплі, качани від яблук, які й забивають труби.


Ольга БАКАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...