Микола Азаров: "Падіння цін нам не потрібне"

Микола Азаров:  "Падіння цін нам не потрібне"

У вівторок, 2 серпня, на Він­ниччині з офіційним візитом побував Прем\'єр-міністр України Микола Азаров. Приїхав він на відкриття першого на Вінниччині потужного холодильного комплексу, вартість якого 150 млн. грн. А ще - провести нараду з чиновниками щодо розвитку АПК.

Холодильний комплекс у трьох кілометрах від Тиврова (сховище для зберігання фруктів і овочів потужністю у 17,7 тис. тонн) уже здано в експлуатацію. На підприємстві створено 94 робочих місць. Обіцяють запрошувати на роботу і молодих спеціалістів, які тільки завершили навчання. Територія комплексу, включаючи власні сади підприємства, займає чотири гектари. Проектування і технології розробили спеціалісти із Польщі, а будували його більше 10 вінницьких субпідрядників.

- Сховище унікальне, адже регулюється газовим середовищем. Тут є 77 камер різного об\'єму: від 90 до 230 тонн, - розповідає Гачай Шафієв, генеральний директор товариства \"Агро-еталон\", один з інвесторів. - Тут можна зберігати яблука, груші, різні овочі. Потреба у комплексі зумовлена тим, що ми є одними з лідерів вирощування фруктів: маємо 370 гектарів саду, де фрукти вирощуються за сучасними технологіями. Використовуємо власні саджанці, не іноземні - вони дають кращий результат. Із гектара очікуємо від 40 до 70 тонн врожаю. У цих холодильниках яблука можна зберігати до двох років.

Куди саме вони продаватимуть фрукти-овочі і чи вдасться вітчизняному виробнику потіснити на полицях закордонних конкурентів, вінничани відчують згодом. Гачай Шафієв, принаймні, сподівається поряд з експортом і на постачання населення вінницьким продуктом.

У розвитку вітчизняного товарообігу, як зазначив прем\'єр, держава дуже зацікавлена. Головне - налагодити процес.

- Такі об\'єкти будуються по всій Україні, - сказав Микола Азаров. - Будь-яка європейська країна це все вже давно має. Потрібно ще багато працювати, адже галузь має ряд проблем, у тому числі й у процесі вирощування, і селекційних. Звісно, їх має допомагати вирішувати держава - і робитиме це. Ми вирішили провести спеціальне засідання уряду, розглянувши питання роботи Академії аграрних наук, реформа якої назріла. Виділяються великі кошти - а може простіше допомагати ініціативним людям на місцях?

Своїми турботами, менш глобальними для держави, але для себе дуже значними, до Миколи Яновича прийшла поділитися пара фермерів. За словами чоловіка, йому ніяк не вдається довести, що він  - виробник, а тому має ряд проблем. Ще одна турбота - купівля-продаж землі і бажання бути захищеним на ринку від крупних виробників. Прем\'єр запевнив, що з першим питанням обов\'язково розберуться. Щодо другого, висловив наступну позицію:

- Без землі ніхто не залишиться - не для того реформи проводяться, - сказав Микола Азаров. - Але ми за те, щоб була конкуренція, адже без неї не буде якості. Тому зацікавлені у якомога більшій кількості господарств.

Вдалося доступитися до прем\'єра пенсіонерці Лідії Кіндратівні Тонькут, бабуся пробилась до Миколи Азарова з великою надією на допомогу.

- Я не маю де жити і переоформляю зараз хату родичів, - у розпачі зітхала бабуся. - Мені сказали заплатити 2 тис. грн., а пенсія ж - 800! І це ще не все, кажуть, що 2 тис. мало буде... Що робити - не знаю.

Прем\'єр, вислухавши стареньку, тут же доручив розібратися. Губернатор Микола Джига пообі­цяв, що неодмінно допоможе і запитав у бабусі, як її звати. Натовп розійшовся, бабуся залишилася одна. Знову діставала з пакета документи, знову зітхала:

- Записали, як мене звати, і що живу у селі Красному. От і все, - сказала вона. - Завтра у Вінницю поїду, до губернатора піду...


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

770

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

575

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

354

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

330

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

328

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...