Дихайте, матусю, дихайте!

Дихайте, матусю, дихайте!

Вважається, що біль – це невід\'ємний атрибут пологів. Але сьогодні медицина досягла великих успіхів і здатна зробити майже неможливе. Який вид знеболення вибрати і в який період пологів – це підкаже лікар. Проте поспішати приймати лікарські препарати не варто, адже всі вони в більшій чи меншій мірі проникають у кров і можуть викликати побічні ефекти й ускладнення для дитини і мами. Тим, що ефективно зменшити біль можна і без пігулок і уколів.
Позбуваємось страху
Однією з головних причин болю є страх. Щоб позбутись його, жінці непогано б дізнатися, що саме відбуватиметься з нею та її дитиною під час пологів. Адже невідомість лише посилює стрес і напругу, а, отже, і біль. Отримати ці знання можна на курсах підготовки до пологів або із спеціальної літератури.
Розділити біль наполовину
А що коли узяти і поділити \"виділені\" майбутній мамі пологові труднощі на двох, віддавши кому-небудь половину? Тепер на пологи можна запросити і маму, і чоловіка, і сестру... Та й акушера-гінеколога при бажанні можна обрати персонального. Присутність знайомих облич істотно підніме самопочуття жінки.
Зручне положення
Дуже важливою є зручна поза породіллі. Це можливо, якщо вона розслаблена, особливо якщо зняте напруження з обличчя. Рот і губи дуже тісно пов\'язані з шийкою матки. Якщо жінка стискує зуби, закусує губи, то біль тільки посилюється, а пологи не просуваються, дитинка стукає в закриті двері.
Правильне дихання
Дієвим природним знеболюючим засобом є ритмічне дихання, бо воно поліпшує кровообіг і постачання киснем плоду, сприяє припливу енергії. Досить ефективне поверхневе дихання, але важливо його чергувати з неглибокими повільними вдихами, інакше у жінки може запаморочитися голова.
Знеболюючий масаж
Жінка може розтирати спину, боки, живіт. Масаж – це не тільки тепло і рух, а ще й форма спілкування з новою людиною. Дуже допомагає тепло, бо сприяє нормалізації кровообігу. Кожна жінка сама повинна вибрати, який з чотирьох прийомів масажу – погладжування, розтирання, розминка або натискання – принесе їй полегшення.
Ходимо і ходимо
Під час пологів жінці може допомогти повільна ходьба, погойдування тіла у всіх напрямках, повороти тазом. Поза, в якій ви почуваєтеся зручніше – індивідуальна, прислухайтесь до себе і оберіть: стоячи, сидячи, присівши на колінах, нахилившись.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1336

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

311

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

292

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

275

  ...