Дрібнішає смородина?

Дрібнішає смородина?

У 62-річного вінничанина Олександра Рудковського на дачі у Сальнику росте близько 20 кущів смородини і порічок.  Кілька років догляду за за цими рослинами навчили господаря деяким секретам. Тепер Олександр Павлович знає, що робити, щоб ягода не дрібнішала, і пропонує читачам \"Міста\" скористатися наступними порадами.
На думку господаря, перше, що заважає нормально розвиватися смородині - затінок. Тож рослині потрібно створити всі необхідні умови, щоб їй не було темно.
- Коли кущ росте у затінку, він сильно розростається - гілки ростуть високо, мають величезне листя, але майже не дають плодів, - пояснює вінничанин. - У такому випадку слід по можливості або розчистити територію біля куща, або ж пересадити його у більш сонячне місце.
По-друге, рослину може мучити спрага.
- Нестача вологи - серйозна причина безпліддя смородини і, можна сказати, є однією з основних, - каже господар. - Своєчасний полив є необхідною умовою гарного врожаю.
Якщо рослина росте в надмірно жирному ґрунті - це також дається взнаки. Вся сила йде в листя. А ягід майже немає. У такому випадку при посадці смородини у ямки засипається глиниста земля, змішана із попелом і томасшлаком (спеціальним мінеральним добривом) або кістяним борошном. Тому піщаний ґрунт - більш сприятливий для плодоносіння цієї ягоди.
- Кістяне борошно добре тим, що у ньому багато фосфору, - розповідає Олександр Павлович. - Це і потрібно рослині. Його виготовляють із кісток тварин.
Що стосується порічок, кущі варто окопати канавками, в які засипається удобрена земля.
- Землю удобрюю перегноєм, змішаним із томасшлаком (до 800 г на кущ) і каїнітом (у тій же кількості). Також можна застосовувати золу, - продовжує вінничанин.
Канавки копають, відступивши від центру куща в обидва боки приблизно на 35-45 см. Такою ж роблять і їх глибину. Оскільки кущі зазвичай саджають рядами, зручніше буде викопати поздовжні канавки.
Крім цього, рослини потрібно постійно омолоджувати і проріджувати. Для цього вирізаються найстаріші гілки, а залишається до 5-6 наймолодших пагонів.
Після вказаних вище прийомів плантація приємно порадує вас урожаєм чорних і червоних ягід.


Віолета ГлушкоКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

543

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

460

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

412

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

401

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

376

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...