У серпні Вінниця стане спортивною столицею країни

У серпні Вінниця стане спортивною столицею країни

Ще кілька років тому Вінниччина проводила 5-6 спортивних заходів всеукраїнського та міжнародного рівня на рік. А цього року нашому регіону довірили провести аж 22 таких змагання. Це свідчить про високий організаторський і спортивний рівень нашого краю.
У серпні Вінниця взагалі стане спортивною столицею країни. Так висловилась заступник голови Вінницької облдержадміністрації Любов Спірідонова. Адже у останньому місяці літа у місті над Бугом відбудуться чемпіонат Європи з хокею на траві серед чоловічих команд, фінал Кубка і чемпіонату України з легкої атлетики серед молоді. Ці змагання будуть проведені спільними зусиллями профільного міністерства, обласної та міської влади.
Проведення Євро схвалив Президент
З 8 по 14 серпня Вінниця прийматиме чемпіонат  Європи з хокею на траві в групі \"Чемпіоншипс-2\" (другій за значенням). Зі збірною України поборються національні команди Австрії, Шотландії, Уельсу, Польщі, Швеції, Білорусі, Чехії і України. Завдяки успішному проведенню в обласному центрі у 2005 році чемпіонату Європи у групі \"Челенджер\" (третій за значенням), Європейська федерація хокею на траві надала перевагу нашому місту, хоча на це претендували Австрія, Польща і Чехія.
Микола Джига під час робочого засідання оргкомітету хокейного Євро-2011 розповів, що він проінформував Президента України про підготовку до цього змагання. Віктор Янукович позитивно оцінив цей міжнародний спортивний захід. На чемпіонат Європи з хокею на траві очікують послів усіх держав-учасниць. Серед запрошених - також Президент НОК України Сергій Бубка, Голова Державної служби молоді і спорту України Равіль Сафіуллін.
Аби гідно підготуватися до змагання, продовжена реконструкції стадіону у Центральному парку: введені у дію 4 додаткових роздягальні, 2 суддівських кімнати, встановлено 1500 додаткових місць для глядачів, обладнано дах над трибунами тощо.
Керівники Вінниччини акцентували на приділенні належної уваги іноземним гостям. Як розповів віце-президент Всеукраїнської федерації з хокею на траві і директор обласної СДЮШОР з хокею на траві \"Олімпія\" Федір Новік, для цього за кожною командою-учасницею Євро (окрім України) закріплять відповідальних \"шефів\". Це будуть найкращі підприємства нашого міста, які не лише ознайомлять гостей зі своєю роботою, але й організують для них екскурсійні програми (у вільний день під час турніру).
Відбір на чемпіонат світу 
З 14 по 16 серпня на цьому ж хокейно-легкоатлетичному стадіоні у Вінниці пройде фінал Кубка України і чемпіонату України серед молоді з легкої атлетики. На них очікується участь півтисячі спортсменів. Ці змагання - останній етап відбору спортсменів України до складу збірної команди на участь у чемпіонаті світу в м. Дегу (Південна Корея). Тому, на відміну від аналогічних минулорічних змагань у Вінниці, зараз до нашого міста мають завітати практично всі найсильніші атлети країни. Не буде лише стрибунів з жердиною і майстрів довгих метань - для проведення цих видів \"королеви спорту\" у Вінниці немає умов. 
На засіданні організаційного комітету легкоатлетичних змагань заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова відзначила, що проведення в області стартів такого рівня є підтвердженням того, що Вінниччина – в авангарді легкої атлетики України. До речі, лише стадіони Донецька, Ялти і Вінниці можуть приймати легкоатлетичні змагання чемпіонатів і кубків України.
Хоча наш стадіон, який вважається національною базою олімпійської підготовки легкоатлетів, у цілому готовий до проведення змагань (гості задоволені якістю бігових доріжок), проблем вистачає. Як зазначив старший тренер збірної команди України з легкої атлетики (резерв) вінничанин Костянтин Москалюк, основне питання - це придбання легкоатлетичних бар\'єрів, які повинні мати відповідну сертифікацію. Їх необхідно закупити 80, а вартість одного - 800 грн. Невирішеним залишається питання облаштування туалетів у парку. Якщо на хокейному чемпіонаті гратимуть лише чоловіки, для яких може вистачити одного туалету в адмінбудівлі стадіону, то приблизно половина учасників легкоатлетичних всеукраїнських стартів - жінки, для яких мають бути окремі туалетні кімнати. Розв’язувати проблеми бар\'єрів і туалетів обласна влада збирається разом з міською. Але невідомо, чи встигнуть все зробити до початку серпневих змагань.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

543

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

460

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

412

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

401

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

376

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...