Каналізація у приватний сектор: 50х50

Відбуватиметься каналізування приватного сектору за рахунок співфінансування міського бюджету і мешканців, за формулою 50х50, каже голова Асоціації органів самоорганізації населення Вінницької міської ради Наталія Панчук.
– У 2009 році було залучено близько 484 тис. грн. коштів мешканців, – каже Наталя Панчук – У 2010 році мешканці здали 950 тис. грн. На 2011 рік заплановано каналізування квартальних комітетів Зоряний, Царина, Лівобережний і Поділля. На виготовлення проектно-кошторисної документації та початок робіт мешканці вже зібрали 1 млн. 600 тис. грн.
Планується, що до 2020 року каналізація буде у 80% приватного сектору Вінниці. Звичайно, за умов бажання мешканців. Причому люди повинні побажати не лише мати каналізацію, а й долучитись до її будівництва.
– Збір коштів відбувається у декілька етапів, тож мешканці мають змогу накопичити необхідно суму, – пояснює Наталія Панчук. – Спочатку здають гроші на проектно-кошторисну документацію, потім – на придбання будівельних матеріалів і остаточно – на будівництво.
Загалом, у середньому виходить по 5 тис. грн. з земоволодіння – на будівництво центральних вуличних мереж. Ще близько 2 тис. грн. коштує підключення до будинку кожного окремого господаря.
За даними офіційного сайту Вінницької міськради, за рахунок співфінансування найближчим часом планується збудувати мережі каналізації у районі дальнього Старого міста (вул. Квітуча, Димчука, Ілика, Нагірна, Нахімова та інші). Наступним мікрорайоном, де також може незабаром з\'явитися каналізаційна мережа, стануть П\'ятничани. У планах міської влади – будівництво самопливної мережі із підключенням до новозбудованої каналізації на перехресті вул. Герцена та І.Богуна. До центральної мережі будуть приєднані вулиці І.Богуна; Пестеля; 1-й, 2-й і 3-й провулки Пестеля, вулиця і провулок Петрусенка, вулиця Боженка та інші.

Ремонт будинків теж спільними зусиллями
Лише на 8 % від потреби спроможний профінансувати міський бюджет Вінниці капітальний ремонт будинків. І така ситуація, за інформацією директора департаменту житлового господарства міськради Сергій Кушніра, є стабільною протягом багатьох років, і позитивних змін не очікується:
– Щоб повністю профінансувати капітальний ремонт, потрібно спрямувати на нього весь міський бюджет, а це, звичайно, нереально.
Тож єдиним виходом із ситуації є залучення коштів мешканців будинків на засадах співфінансування: 70 % необхідної суми виділяє міська казна, 30 % – збирають мешканці.
Сьогодні, за словами Сергія Кушніра, повного капітального ремонту потребує близько 600 вінницьких багатоповерхівок. Будинків, яким необхідний капремонт окремих елементів (наприклад, даху), – ще більше. З міської казни на ремонти цього року планується виділити 7 млн. грн. Заплановані надходження від мешканців, які погодилися на співфінансування, – 800 тис. грн.


Тамара ВікторовськаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

543

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

460

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

412

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

401

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

376

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...