Чи оберуть головного лікаря «Пироговки» циганським бароном?

Чи оберуть головного лікаря «Пироговки» циганським бароном?

Про те, яким є медичне обслуговування у Вінниці та області, найкраще знають пацієнти. А за рейтингами Міністерства охорони здоров’я України виявилося, що за підсумками минулого 2008 року медицина Вінниччини посіла перше місце у державі. Математичний і професійний спосіб оцінки діяльності галузі здійснював Інститут стратегічних досліджень МОЗ України.
— Переможці визначалися за п’ятьма групами показників, — розповів начальник обласного управління охорони здоров’я і курортів Олександр Жупанов, — а у кожній групі – по 5-7 показників. Враховувався і стан здоров’я населення, профілактична робота, доступність і якість медичної допомоги, ресурсне забезпечення медичних закладів, впровадження пріоритетних форм забезпечення медичної допомоги.
Минулий рік, за словами керівників медичної галузі, був найуспішнішим, адже обласна влада щедро профінансувала галузь, і тому було відкрито та відремонтовано чимало лікарень, відділень, закуплено багато сучасного обладнання та апаратури. Вдалий рік заклав фундамент на майбутнє, але він минув. Зате проблеми перейшли у рік нинішній.
— До нас їдуть лікуватися з Молдови, Придністров’я, — розповів головний лікар обласної лікарні імені М.Пирогова Петро Гунько. – У місті Сороки мене обіцяли обрати циганським бароном, тільки щоб приймали на лікування жителів цього прикордонного містечка. Це жарт, але приємно. Та відчуваємо, що з боку жителів області відношення до медицини, так би мовити, ослабло. Якщо не будемо поліпшувати її стан, то буде ще гірше ставлення. Потрібна новітня апаратура, бо за кордоном лікарі озброєні такою діагностичною апаратурою, про яку наші лікарі можуть лише мріяти. Тим не менш, більшість наших лікарів мають височенну кваліфікацію і працюють так, що ми ними гордимося. І це незважаючи на те, що трудяться в екстремальних умовах.
Про реформування медичної галузі мова йшла, але поки що вирішено здійснити «структурну оптимізацію». Усього в області буде «оптимізовано» більше 520 лікарняних ліжок у дільничних, районних лікарнях. Очевидно, вони будуть скорочені. Зміни грядуть у сільській медицині – у дільничних лікарнях, сільських фельдшерсько-акушерських пунктах.
— Постає завдання, щоб жителі області у 80% випадків отримували медичну допомогу на первинному рівні і лише 20% — у стаціонарах, — сказав Олександр Жупанов, — ми в цьому напрямку і будемо працювати.
Перший заступник начальника управління Тетяна Бабій підкреслила, що спеціалісти управління доступні до спілкування, існують фіксовані дні прийому. В основному, люди просять допомогу на лікування. Минулого року було більше 3 тисяч звернень. У черзі на операцію встановлення штучного суглоба, ціна якого 20 тис. грн. — 500 пацієнтів. Дорого коштує і курс лікування гепатиту С – 100-150 тис. грн. на рік, так само й лікування розсіяного склерозу.
— Особливо народні депутати часто переправляють прохання людей нам, у лікарню, — каже Петро Гунько. – Люди просять у них матеріальної допомоги на лікування, а вони нам ці листи надсилають із допискою – «забезпечте безкоштовне лікування згідно зі ст.49 Конституції України».
У вівторок відзначали Всесвітній день охорони здоров’я. Медики Вінниччини горді тим, що стали першими у державі. Але виникає запитання – якщо наша медицина найкраща, то яка вона у інших областях?..


Любов ДОБРИНСЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

773

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

578

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

356

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

331

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

330

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...