Ходить гарбуз по городу...

Ходить гарбуз по городу...

Багато хто пам\'ятає гарбузову кашу ще з дитинства - її нам варили бабусі. Дехто й досі полюбляє ласувати цією смакотою взимку, тим паче - у гарбузі міститься багато вітамінів. Та щоб овоч виріс великим і здоровим, потрібно знати кілька секретів.

ПОЛИВ І РИХЛеННЯ

У гарбуза велике листя, тому рослина випаровує багато вологи. Поливати культуру можна як у борозенки, так і дощуванням, головне - рясно (вона випиває - у розрахунку на квадратний метр грядки - від 2,5 до 4,5 відра води).

Якщо потрібно відлучитися на декілька днів, а погода стоїть жарка, використайте \"військову хитрість\". Поруч із рослиною поставте ємність із водою (відро, таз, контейнер). Візьміть довгу мотузку, один її кінець опустіть на дно ємкості з водою, інший - укладіть кільцем в лунку навколо рослини і злегка присипте землею.

Після дощів і поливів, ґрунт обов\'язково рихлять - тоді гарбуз ліпше розвивається. Ця нехитра процедура захищає культуру від бур\'янів, зберігає в ґрунті вологу і дозволяє кисню вільніше надходити до коріння.

ПІДживлення

Гарбуз хоча і не особливо примхливий, але від підживлень не відмовиться. Коли з\'являються перші листочки (3-5 листків), рослину добре було б удобрити коров\'яком (1:8), гнойовою рідиною (1:4) або курячим послідом (1:10). Зазвичай, під кожну рослину, в борозенки глибиною 6-8 см, виливають по літру розчину, в який додана нітрофоска (2 г на літр) або карбамід і калійна сіль (пропорції ті ж). Добрива можна вносити одночасно з поливом. Але після підживлення борозенки присипають землею.

Вдруге рослини підживлюють, коли стебла починають стелитися і під час масового цвітіння - дозу добрив збільшують на третину. Раз на тиждень гарбуз балують коров\'яком. У воду для поливу можна додавати деревну золу (стакан на 10 л).

Після тривалої негоди корисні позакореневі підживлення-обприскування. Для них можна використовувати розчин карбаміду (10 г на 10 л води) або розчин сульфату амонію (30 г), калійної солі (15 г) і суперфосфату (40 г). Але перед цим з суперфосфату попередньо роблять витяжку.

БОРОТЬБА З ШКІДНИКАМИ І ХВОРОБАМИ

Якщо на плодах гарбуза з\'явилися маленькі ранки, їх можна натерти соком алое. Оброблене місце підсихає, а плід продовжує рости далі.

Від попелиці рослину обприскують розчином мила або зольним лугом. У першому випадку 100-200 г господарського коричневого мила розчиняють у 10 л води. У другому випадку на той же об\'єм води беруть 200 г золи і 50 г господарського мила.

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

102

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

100

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

95

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

92

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

89

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...