Медовий сон на вуликах, або як побувати у раю

Медовий сон на вуликах, або як побувати у раю

Ця історія розпочалася, коли Олександр Мішагін шукав на базарі справжній натуральний мед. Там і познайомився з бджолярем Ростиславом Бауманом. Вирішив перевірити і переконатися на власні очі, що ніяким цукром той не підгодовує комах. Через кілька хвилин розмови виявилося, що у Тиврівському районі у пасічника є не тільки мед, а й цілі ліжка на вуликах, де можна спати. Вони лікують людей від різних хронічних хвороб.

Тож Олександр Мішагін поїхав подивився, що воно таке за диво.

- Я не дуже вірив у їх цілющу силу, - розповідає пан Олександр. - Аж поки моя дружина не переночувала у одному із будиночків і не пройшла невеличкий курс лікування. Після 10 таких ночей, у неї зменшилася щитовидна залоза у 1,5 разу (У жінки хронічний ЗОБ. - Авт.).

Ідея облаштовувати на пасіці лікувальні ліжка - не нова. По Україні гуляє вже добрих 10 років. Єдина різниця - у формі ліжок. Деякі пасічники роблять накриття-шухляди чи ящики над вуликами, куди б вільно могла лягти людина. А деякі - вже перейшли на будинок-піраміду (у ньому чотирьохскатний дах у формі піраміди). Усередині такої хатинки ліжка змайстровані прямісінько над вуликами. Саме у них, у верхній частині (поверхня лежака), є отвори, крізь які проходять ароматні бджолині пахощі, зокрема, пропо­лісу - природного антибіотика. Виходить, людина відпочиває чи спить на вулику у прямому значенні слова.

- У бджолиній сім\'ї є розплідне гніздо. Воно має біополе в радіусі 50-ти сантиметрів. До того ж, кожна бджола створює віб­рацію. А з вулика випаровуються цілющі аромати меду, прополісу. В комплексі все це прекрасно й оздоровче впливає не тільки на нервову і дихальну системи людини, а й налаштовує її на робочий лад, лікує запальні процеси. А головне - відновлює біополе і заряджає енергією, - пояснює пасічник Ростислав Бауман. - Коли ж вулики розміщуються поруч, сім\'ї відчувають під­тримку одна одної. Іноді створюють на одну перегородку дві півкулі різних сімей. Так економлять тепло. Підтверджено, що такі вулики зимують на 50% краще, ніж кожен окремо.

Полежати \"на бджолах\" спробував і сам Олександр - враження були неймовірні. Ніби спав не кілька годин, а тиждень. На ранок був бадьорий та усміхнений, сповнений енергії і сил. Після такого сну вирішили з дружиною побудувати будинок-піраміду й у себе, у Вінниці.

- Враховували і розміщення відносно сторін світу, і пропорції вуликів до будинку, даху, піраміди… Навіть той, хто не хоче спати \"на бджолах\" - одразу засинає. Бджоли передають всю позитивну енергетику, яка накопичується у будиночку. А повітря в ньому у 5-6 разів стерильніше, ніж зовні, - згадує Олександр. - Мій батько, який досить упереджено ставиться до таких речей, теж переночував. То на ранок тиск був 120 на 80. Він гіпертонік і такого ще ніколи не було.

Ідея \"сну на бджолах\" зараз завойовує Крим. Там з\'явився цілий санаторій-база, де люди сплять на вуликах. У США за годину перебування з бджолами люди платять $25. У Вінниці поки що таке задоволення - 25 гривень, де в будинку вміщуються дві людини, а ніч - 150 грн. Знайомі Олександра на ніч з бджолами вже займають чергу. Зараз Олександр підбирає лі­карські трави для будинку, які б теж лікували.

P.S. Після 20 хвилин перебування у такій хатинці, поки спілкувалася з власником, я й забула про втому і біль у спині. На роботу летіла, як на крилах.


Катерина ВАСИЛЬКІВСЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

574

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

486

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

401

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

396

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

382

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...