Вісім сімей відмовились від благ цивілізації і подались у село

Екологічне поселення з’явиться невдовзі на Вінниччині. За 100 кілометрів від обласного центру, у Тульчинському районі, на дев’яти гектарах землі вісім сімей однодумців планують створити нову реальність. Сусіди-селяни надивуватись не можуть на чудаків, які блага цивілізації і успішну кар’є­ру проміняли на роботу на землі. Організатор екопоселення Ілля Колесник пояснює, що їхньою метою не є відірватись від цивілізації, лише створити нову реальність: зі здоровим, щасливим і гармонійним життям.

– Звідки з’явилась  ідея екологічного поселення?

– Жив у Вінниці, був приватним підприємцем у поліграфії. Про екопоселення вперше почув від свого однокласника років п’ять тому, йому з групою із 40 осіб вдалось організувати поселення під Житомиром. Життя у суспільстві здається нам дуже обмеженим, там практично немає шляхів для духовного розвитку.

– Як обирали місце для майбутнього поселення?

– Наша сім\'я разом з друзями-однодумцями почали шукати місце, не зіпсоване людьми – без електрики, доріг, будинків. Місцевість знайшли недалеко від села Печера Тульчинського району, на пагорбі над Південним Бугом. Навколо – невеликий ліс, є джерело з дуже чистою і смачною водою. Землю ми взяли в оренду на 49 років. Поле поді­лимо на де­в’ять частин, по гектару. Кожна діль­ниця матиме свій вихід до лісу. У центрі плануємо звести будиночок для зборів і гостей, можна розбити парк. Ці нюанси будемо вирішувати радою поселенців.

– Із чого будуватимете будинки?

– Ми не будуємо трьохповерхових коробок з бетону, шиферу і цегли. Основними будівельними матеріалами є дерево, глина, солома, очерет, гіпс. Але, звичайно без фанатизму, бо у кожній ситуації бувають винятки. У будинку з екологічно чистих матеріалів можна створити такий же комфорт, як і у звичайній квартирі. Але головний акцент ми робимо не на сам будинок, а на облаштування всієї території в цілому. Прагнемо до повної енергонезалежності – плануємо користуватись енергією вітру, сонця, дерева.

– Яке воно екогосподарювання? Де будете брати продукти?

– Ми користуємось принципами пермакультури, тобто не експлуатуємо землю, а збагачуємо її, використовуючи принцип натурального землекористування. При посадці рослин використовуємо принцип багатоманітності. Чим більше розмаїття висаджених рослин – тим стабільніша система. Ми не використовуємо ні добрив, ні пестицидів. Посіяли соняшник, кукурудзу, квасолю, горох, гарбузи, овес, гречку, кавуни декількох сортів. Робили або просто руками, або сіялками. Практично все уже зійшло.

– Ви вегетаріанці?

– Ні. Іноді їмо птицю, рибу, молоко, але не їмо свинину та яловичину, майже не вживаємо алкоголь. Купувати продукти практично немає потреби, адже все необхідне беремо із землі. Тим паче, не раз помічав, що після \"шкідливої\" їжі, в голову починають приходити негативні думки, купатись в річці стає холодно, ходити босоніж не хочеться. Наша сім\'я свідомо відмовилась від використання шампунів, мила, пральних порошків, замінили все це природними засобами. Повірте, їх асортимент аж ніяк не бідніший.

– Чи дозволяються шкід­ливі звички у вашому поселенні?

– Це, що розуміти під словом \"шкідливі\". Алкоголь (у тому числі і пиво) іноді вживаємо на свята, але в помірних кількостях. Людина, яка хоча б іноді вживає наркотики, одразу ж виключається з кола наших знайомих. Якщо хтось курить, намагаємось спільними зусиллями допомогти кинути цю пагубну звичку.

– У вас є діти? Чи будуть вони ходити до школи?

– Я виховую двох діток шкільного віку. Звичайно ж, я несу відповідальність за них і їхнє життя, тому перешкоджати їм в отриманні освіти жодним чином не планую. Навпаки, ми будемо організовувати поїздки всіх дітей із поселення у сільську школу, запрошуватимемо вчителів до нас, з часом у поселенні плануємо організувати міні-школу, старші вчитимуть молодших. Цікаво, що в умовах екологічного способу життя у всіх без винятку дітей починають розвиватись нові таланти і здібності – хтось пише вірші, хтось малює. Не даремно наші попередники вважали, що найкраще виховання дітей відбувається саме в природі.

– Чи об\'є­днані всі жителі екопоселення однією вірою?

– Абсолютно ніяких обмежень у віросповіданні немає. Ми намагаємось не тиснути один на одного, бути людьми вільними і тверезомислячими. Особисто я обрав дзен, хоча Христа, як просвітителя визнаю і багато в чому згоден з книгами Мегре. Наш спосіб життя – це вже практично ре­лігія.


Анастасія ОлехновичКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

569

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

484

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

399

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

394

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

379

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...