Облава на „тухлятину” в маркетах

Облава на „тухлятину” в маркетах

У вінницьких супермаркетах масово реалізуються прострочені продукти. Це, і не тільки, виявили представники контролюючих структур, перевіряючи у січні-лютому мережу організованої торгівлі. І це при тому, що тепер, аби перевірити супермаркет чи іншу установу, потрібно про це повідомити за десять днів. Здавалось би, часу «підчистити і прибрати» — досить. Але, мабуть, суть не у часі.
— Обласна державна адміністрація, голова облдержадміністрації, обласна Рада пішли назустріч, враховуючи ситуацію економічну, політичну, соціальну щодо зменшення перевірок, — обурюється Василь Черній, заступник губернатора. — Але скажіть, що робити, коли мені доповідає керівник управління у справах захисту прав споживачів, що з 375 перевірок тільки у 2 нормальна ситуація!
Досі чиновники та інспектори продаж неякісних продуктів харчування закидали ринкам. Тепер взялись і за супермаркети. Найбільше претензій висловлено до однієї з мереж місцевих маркетів. За словами Василя Чернія, лише в одному із супермаркетів мережі вилучили аж 170 кілограм продукції із закінченим строком придатності. Вилучалась така прострочена продукція і в інших магазинах мережі. На чому ж перебивають дату придатності: сир, сметана, молоко… У магазині іншої мережі взагалі знайшли 1,5 кілограма товару без будь-яких документів: де взяли, хто привіз, звідки це все?
Водночас, за словами головного санітарного лікаря області Валентини Зайцевої, 40% людей, які захворіли на кишкові хвороби, пов’язують це з купівлею неякісних продуктів.
Перелік порушень, каже Валентина Зайцева, по кожному з перевірених магазинів — на десяти аркушах. Перевірили 739. А в області магазинів та магазинчиків аж 5000. Це ті, що на обліку. Водночас, каже головний санітарний лікар, в деяких районах магазини відкриваються просто самі по собі, без дозволів і погоджень.
Серед порушень і робота продавців, які не мають санітарних книжок. СЕС навіть вдалась до крайніх заходів: винесено 5 заборон про тимчасову експлуатацію деяких відділів. Порушників, звісно, оштрафували.
Нарікають на нерадивих власників і продавців і в управлінні у справах захисту прав споживачів. Що не перевірять – не відповідає нормам. І тут вже мова не тільки про продукти.
Чи стане легше і безпечніше від цього людям? Поки ж контролюючі структури не тільки б’ють на сполох, а й намагаються знайти нові важелі впливу. Так, головний ветеринарний інспектор області Григорій Сидорук запропонував, щоб прострочені продукти не просто знімали з реалізації, а вилучали і… утилізували. Остання «радість», звісно,— за кошт власника.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1336

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

311

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

292

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

275

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...