Облава на „тухлятину” в маркетах

Облава на „тухлятину” в маркетах

У вінницьких супермаркетах масово реалізуються прострочені продукти. Це, і не тільки, виявили представники контролюючих структур, перевіряючи у січні-лютому мережу організованої торгівлі. І це при тому, що тепер, аби перевірити супермаркет чи іншу установу, потрібно про це повідомити за десять днів. Здавалось би, часу «підчистити і прибрати» — досить. Але, мабуть, суть не у часі.
— Обласна державна адміністрація, голова облдержадміністрації, обласна Рада пішли назустріч, враховуючи ситуацію економічну, політичну, соціальну щодо зменшення перевірок, — обурюється Василь Черній, заступник губернатора. — Але скажіть, що робити, коли мені доповідає керівник управління у справах захисту прав споживачів, що з 375 перевірок тільки у 2 нормальна ситуація!
Досі чиновники та інспектори продаж неякісних продуктів харчування закидали ринкам. Тепер взялись і за супермаркети. Найбільше претензій висловлено до однієї з мереж місцевих маркетів. За словами Василя Чернія, лише в одному із супермаркетів мережі вилучили аж 170 кілограм продукції із закінченим строком придатності. Вилучалась така прострочена продукція і в інших магазинах мережі. На чому ж перебивають дату придатності: сир, сметана, молоко… У магазині іншої мережі взагалі знайшли 1,5 кілограма товару без будь-яких документів: де взяли, хто привіз, звідки це все?
Водночас, за словами головного санітарного лікаря області Валентини Зайцевої, 40% людей, які захворіли на кишкові хвороби, пов’язують це з купівлею неякісних продуктів.
Перелік порушень, каже Валентина Зайцева, по кожному з перевірених магазинів — на десяти аркушах. Перевірили 739. А в області магазинів та магазинчиків аж 5000. Це ті, що на обліку. Водночас, каже головний санітарний лікар, в деяких районах магазини відкриваються просто самі по собі, без дозволів і погоджень.
Серед порушень і робота продавців, які не мають санітарних книжок. СЕС навіть вдалась до крайніх заходів: винесено 5 заборон про тимчасову експлуатацію деяких відділів. Порушників, звісно, оштрафували.
Нарікають на нерадивих власників і продавців і в управлінні у справах захисту прав споживачів. Що не перевірять – не відповідає нормам. І тут вже мова не тільки про продукти.
Чи стане легше і безпечніше від цього людям? Поки ж контролюючі структури не тільки б’ють на сполох, а й намагаються знайти нові важелі впливу. Так, головний ветеринарний інспектор області Григорій Сидорук запропонував, щоб прострочені продукти не просто знімали з реалізації, а вилучали і… утилізували. Остання «радість», звісно,— за кошт власника.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

806

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

618

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

410

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

360

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

353

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...