електроенергія «по 1 грн./квт» буде не для всіх

електроенергія «по 1 грн./квт» буде не для всіх

Ранком першого квітня ті родини, які споживають більше 400 кВт електроенергії на місяць, кип’ятили воду вже втричі дорожче своїми електрочайниками, так само, як і прали сорочки та спідниці. Завдяки рішенню Національної комісії з регулювання енергетики України від 23 березня 2009 року, саме з 1 квітня такі „неекономні” споживачі сплачуватимуть за електрику вже не по 24,36 коп. із ПДВ для міського жителя, а по 76,26 коп.
Як розповів у інтерв’ю газеті „Сегодня” заступник начальника управління цінової політики НКРЕ Руслан Кайдаш, „розщедритися доведеться тим, хто користується підлогою із підігрівом та саунами”.
— Це підвищення розраховане на гарно забезпечену категорію населення, — каже пан Кайдаш. – Воно не стосуватиметься багатодітних родин, тих, хто живе у будинках, обладнаних електроплитками. На них розповсюджується пільговий тариф.
До речі, до пільговиків „додали” ще й тих, хто користується електрикою для опалення, але за умови, що в них встановлено „лічильник” зонального обліку, який дозволяє знімати показання щогодини, зазначається в газеті.
„Місто” запитало у читачів та користувачів вінницьких сайтів, скільки вони споживають електроенергії. За нашим не репрезентативним опитуванням, більшість вінничан впевнено тримається на позначці 100-200 кВт. Відповідно, їх це подорожчання не стосується. А от Гліб (ім’я змінено. – Авт.), який проживає із родиною у приватному будинку, споживає більше 400 кВт. І тепер турбується, як оплачуватиме ці послуги, адже йому кВт обійдеться майже у гривню!
— У мене якраз дружина в декреті, отже, пральна машинка працює в нас трохи чи не цілий день, — скаржиться чоловік. – Є кондиціонер у кімнаті для малюка, холодильник, праска, комп’ютер, два телевізори... І ще різна побутова техніка. Ніяких підлог з підігрівами, але через те, що більшість із нас постійно вдома – ми споживаємо до 500 кВт щомісяця!
Гліб вже підрахував – одна лампочка на 100 Вт за день у його будинку „з’їдає” 0,8 кВт (працює приблизно по вісім годин). А таких лампочок в нього – 10. Отож, тільки світло з’їсть більше 6 гривень щодня з гаманця господаря.
— Певно, тепер замінюватиму усі лампочки в будинку на електроощадні, — каже Гліб. – Не знаю, чим це допоможе, але, принаймні, спробую. І деяку побутову техніку доведеться замінити – на елетроощадну.
Є й інший приклад – жінка пенсійного віку отримала в подарунок від сина холодильник класу „А”. До цього вона користувалася радянським „Дніпром”. Щомісяця сплачувала за електроенергію до 50 гривень. Щойно замінила холодильник – сума зменшилася. Оскільки пані не знала, що холодильник в неї ощадний, навіть викликала електрика, аби перевірив, чи правильно функціонує лічильник. Поважна чесність на наш час.
Така техніка продається у вінницьких магазинах. Її називають побутовою технікою класу „А”. Як кажуть менеджери в магазинах, через її економність, вона коштує дорожче. Приблизно на 400-500 гривень. Є ощадні телевізори, холодильники, магнітофони, праски та пральні машинки. Щоправда, у зв’язку із подорожчанням електроенергії – більше економ-техніки в магазинах не стало. Як завозили раніше 50 на 50 техніку класу „А” та „В”, так завозять і зараз. І попит, відповідно, поки що – не зріс.


Юлія ТарапатаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1337

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

314

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

294

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

276

  ...