електроенергія «по 1 грн./квт» буде не для всіх

електроенергія «по 1 грн./квт» буде не для всіх

Ранком першого квітня ті родини, які споживають більше 400 кВт електроенергії на місяць, кип’ятили воду вже втричі дорожче своїми електрочайниками, так само, як і прали сорочки та спідниці. Завдяки рішенню Національної комісії з регулювання енергетики України від 23 березня 2009 року, саме з 1 квітня такі „неекономні” споживачі сплачуватимуть за електрику вже не по 24,36 коп. із ПДВ для міського жителя, а по 76,26 коп.
Як розповів у інтерв’ю газеті „Сегодня” заступник начальника управління цінової політики НКРЕ Руслан Кайдаш, „розщедритися доведеться тим, хто користується підлогою із підігрівом та саунами”.
— Це підвищення розраховане на гарно забезпечену категорію населення, — каже пан Кайдаш. – Воно не стосуватиметься багатодітних родин, тих, хто живе у будинках, обладнаних електроплитками. На них розповсюджується пільговий тариф.
До речі, до пільговиків „додали” ще й тих, хто користується електрикою для опалення, але за умови, що в них встановлено „лічильник” зонального обліку, який дозволяє знімати показання щогодини, зазначається в газеті.
„Місто” запитало у читачів та користувачів вінницьких сайтів, скільки вони споживають електроенергії. За нашим не репрезентативним опитуванням, більшість вінничан впевнено тримається на позначці 100-200 кВт. Відповідно, їх це подорожчання не стосується. А от Гліб (ім’я змінено. – Авт.), який проживає із родиною у приватному будинку, споживає більше 400 кВт. І тепер турбується, як оплачуватиме ці послуги, адже йому кВт обійдеться майже у гривню!
— У мене якраз дружина в декреті, отже, пральна машинка працює в нас трохи чи не цілий день, — скаржиться чоловік. – Є кондиціонер у кімнаті для малюка, холодильник, праска, комп’ютер, два телевізори... І ще різна побутова техніка. Ніяких підлог з підігрівами, але через те, що більшість із нас постійно вдома – ми споживаємо до 500 кВт щомісяця!
Гліб вже підрахував – одна лампочка на 100 Вт за день у його будинку „з’їдає” 0,8 кВт (працює приблизно по вісім годин). А таких лампочок в нього – 10. Отож, тільки світло з’їсть більше 6 гривень щодня з гаманця господаря.
— Певно, тепер замінюватиму усі лампочки в будинку на електроощадні, — каже Гліб. – Не знаю, чим це допоможе, але, принаймні, спробую. І деяку побутову техніку доведеться замінити – на елетроощадну.
Є й інший приклад – жінка пенсійного віку отримала в подарунок від сина холодильник класу „А”. До цього вона користувалася радянським „Дніпром”. Щомісяця сплачувала за електроенергію до 50 гривень. Щойно замінила холодильник – сума зменшилася. Оскільки пані не знала, що холодильник в неї ощадний, навіть викликала електрика, аби перевірив, чи правильно функціонує лічильник. Поважна чесність на наш час.
Така техніка продається у вінницьких магазинах. Її називають побутовою технікою класу „А”. Як кажуть менеджери в магазинах, через її економність, вона коштує дорожче. Приблизно на 400-500 гривень. Є ощадні телевізори, холодильники, магнітофони, праски та пральні машинки. Щоправда, у зв’язку із подорожчанням електроенергії – більше економ-техніки в магазинах не стало. Як завозили раніше 50 на 50 техніку класу „А” та „В”, так завозять і зараз. І попит, відповідно, поки що – не зріс.


Юлія ТарапатаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

807

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

619

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

414

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

361

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

356

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...