пільгові Путівки для дітей — дефіцит

пільгові Путівки для дітей — дефіцит

До „Міста” звернулися читачі із запитанням – чи мають право отримати пільгові путівки у санаторій діти-інваліди віком до трьох років. Олена, мати дворічного Максима, зазначила, що зверталася за порадою до лікаря, який займається лікуванням дитини. Хлопчик страждає на нервові патології. Лікар наголошує, що дитина потребує лікування у санаторії – причому, бажано до трьох років, поки ситуацію ще можна виправити. Втім, є складнощі із путівками – їх надзвичайно важко отримати.
Як повідомила начальник міського управління охорони здоров’я Вінницької міської ради Тамара Васильчук, вони отримують надзвичайно мало путівок. Звичайно, що на всіх – їх просто не вистачає.
— Ми не повністю отримуємо квоту по путівках у санаторії, — каже Тамара Іванівна. – У кримські санаторії, взагалі, може бути виділена одна путівка на весь рік. Відповідно, намагаємося надати такі путівки сім’ям малозабезпеченим, які самостійно не зможуть оздоровити свою дитину.
Як розповіла Тамара Васильчук, потребу у санаторному лікуванні може визначити тільки лікар-педіатр, який займається лікуванням дитини. Головний педіатр управління охорони здоров’я Вінницької ОДА Ніна Дущак підтверджує – тільки лікар може визначити, наскільки потрібне санаторне лікування дитині, адже з деякими хворобами взагалі переїзди не бажані.
— Зміна клімату, зміна обстановки провокує погіршення деяких хвороб, — пояснює Ніна Вікторівна. — Є обмеження для лікування на курортах по віку – діти до трьохрічного віку, навіть до чотирьох років, взагалі, на курортне лікування не направляються. Таким дітям важко адаптуватися до інших кліматичних умов, іншого харчування. У санаторіях — загальне харчування, а такі діти потребують спеціального. Навіть – інша вода може спровокувати порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Але ми робимо винятки.
Це – винятки для дітей з патологією центральної нервової системи, перинатальним ураженням нервової системи або діти з ДЦП. Для таких дітей, каже Ніна Вікторівна, бажана рання реабілітація. У першу чергу, таких дітей намагаються оздоровити у місцевих закладах — неврологічне відділення дитячої Вінницької обласної лікарні, амбулаторний центр реабілітації для дітей Будинку дитини, у лікарні ім. Ющенка четверте неврологічне відділення. А також – обласна лікарня відновного лікування у Липовці.
— У липовецькій лікарні діти можуть перебувати з шестимісячного віку, — каже Ніна Вікторівна. – Ця лікарня дуже нас виручає. За рік там лікується понад 700 маленьких вінничан. Більшість з них – це діти-інваліди, які мають ДЦП, інші — органічні ураження нервової системи. Крім того, там є можливість перебувати мамі разом із дитиною. Щоправда, мама за себе трошки доплачує – невелику суму.
Необхідність санаторного лікування визначає лікар-педіатр, до якого звертаються батьки дитини-інваліда за місцем проживання. Він, розповідає Ніна Дущак, має надати спеціальну довідку – форму №70, в якій зазначено — діагноз, вік дитини, санаторний заклад та час, у який дитина має лікуватися.
До речі, окрім курортів, які підпорядковані Міністерству охорони здоров’я України, є ще й відомчі курорти та санаторії Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Путівок не вистачає для оздоровлення маленьких вінничан, зізнається головний педіатр області. Адже усього на Вінниччині живе 300 тисяч дітей, а загальна кількість путівок – 1,5-2 тисячі. Що стосується путівок у санаторії, розташовані біля моря – їх може бути 2-3 на місяць.
— Суть у тому, що держава мало фінансує оздоровлення хворих, — зізнається Ніна Вікторівна. — Мало коштів виділяється. І ще нюанс – літом оздоровлюватись хочуть всі. А в грудні-січні ми не можемо навіть ці путівки реалізувати. Пропадають. Люди не розуміють, що санаторне лікування – це не літнє оздоровлення. Тут є різниця. Літом оздоровити можна і здорову дитину, з незначною патологією. А санаторне лікування триває протягом року. Люди, які хочуть лікуватися, беруть путівки протягом року і у будь-який час. І залишаються задоволені.


Юлія ТарапатаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

807

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

619

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

411

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

361

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

355

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...