Ваші гаманці мають право знати, за що проголосували депутати

На сесії міської ради 27 березня не обійшлося без партійних заяв. Щоправда, міські парламентарі вирішили спочатку попрацювати, а до політичних компліментів перейшли наприкінці засідання – у питанні „різне”. У сесійній залі запахло виборами – поки що майбутніми і з ще невизначеними строками.
— Маю доручення із Партії регіонів сьогодні звернутися до вас, — каже Тамара Кривов’яз, міський депутат. – Тимошенко довела країну до кризи, якої ми не бачили з 90-их років минулого століття (уууу,— чути з залу від міських народних обранців.— Авт.). Об’єднання всіх активних громадян і всіх здорових політичних сил допоможе зберегти демократію.
— Хотів сказати, що поки ви ходите із зверненнями від Партії регіонів, — зазначає міський депутат із фракції БЮТ Валерій Рубан у відповідь на звернення регіоналів, – ми намагаємося стабілізувати ситуацію в умовах економічної кризи. Сьогодні не на часі акції непокори.
Мер Вінниці Володимир Гройсман підмітив – у залі святкова атмосфера. Депутати усміхнені, жартують та активно реагують на вислови колег. „Подивіться, яка атмосфера в залі, але кожен виконав те, що повинен був виконати”, — каже він.
До того, як розпочати політичні баталії, депутати проголосували порядок денний. Завдяки цій сесії Вінницю чекає ціла низка перемін.
Вінничани без дому – отримають притулок
Щоправда, притулок знедолені вінничани зможуть отримати лише з другого кварталу 2009 року. Саме це рішення на сесії погоджували депутати. Річ у тому, пояснює начальник головного управління праці та соцзахисту населення Вінницької міськради Тетяна Ставицька, що економічна криза дещо змінила плани – через нестаток фінансування і переноситься проект.
— Це має бути досить велике приміщення, — зазначає Тетяна Миколаївна. – Відповідно, воно може бути і на окраїнах міста. Є вже одна пропозиція. Але ми на неї пристати не можемо. Приміщення пропонують у мікрорайоні Тяжилів. Його треба викупити в одного підприємства. Це підприємство хоче п’ять мільйонів гривень. Наразі для міського бюджету – сума занадто велика. Тому шукаємо додаткові варіанти.(Детальніше про це – читайте в наступних номерах газети „МІСТО”).
Капремонту «капут»
не загрожує
Міські депутати проголосували, зокрема, і за звіт про використання коштів цільового фонду міськради на відновлення фасадів будинків, капремонт житлового фонду. У цьому рішенні зазначається, що за минулий рік у цільовий фонд надійшло понад мільйон гривень. Це гроші, які сплатили за оренду приміщень вінницькі підприємці, а також – благодійні внески юридичних та фізичних осіб (у 2008 році благодійники пожертвували у фонд майже 105 тисяч гривень). З урахуванням залишку з 2007 року — 529 тисяч гривень, на зібрані кошти капітально відремонтували покрівлю житлового буд. №19 по Червоноармійській та здійснити капремонт буд.№64 по вул. Стахурського. Гроші фонду використали і на ремонт приміщень першого поверху у буд.№112 по Хмельницького шосе та встановлення дорожніх знаків у Вінниці. Залишок у фонді, після всіх проведених у 2008 році робіт, становить дещо більше 370 тисяч гривень.
Як каже начальник відділу по технічному нагляду за об’єктами капітального ремонту житлового фонду міської ради Микола Шершун, капітальний ремонт житлових будинків коштує недешево. Наприклад, ремонт п’ятиповерхівки, яку не оновлювали протягом чотирьох десятиліть, може коштувати міському бюджету мільйони гривень.
— Звісно, будинки у Вінниці потребують комплексних капітальних ремонтів, — говорить Микола Степанович. – Утім, поки що, міський бюджет не може дозволити таких розкошів. Доводиться ремонтувати частинами. Але, я чесно скажу, окрім часів соціалізму, коли не знали, де гроші подіти, я не пригадую такої інтенсивної роботи по ремонту житлового фонду, як за останні три роки. Міська влада дуже багато зробила.
Торік ремонт провели у майже двох сотнях будинків Вінниці. Цього року перспектива не така райдужна. Якщо вдасться відремонтувати хоча б сотню, каже Микола Степанович, буде вже добре. Наразі за планом ремонту чекає шістдесят будинків. У мерії сподіваються – вдасться відремонтувати все заплановане у 2009 році, хоча криза вносить свої корективи. Наприклад, у вартість будматеріалів. Якщо до жовтня 2008 року вартість квадратного метра м’якої покрівлі складала 90-95 грн. в середньому, а погонний метр труби – 140-150 грн., які тепер будуть ціни – невідомо.
Громадські слухання упорядковані
Тимчасовий порядок проведення громадських слухань у Вінниці – одне з ключових питань. Як каже мер Вінниці Володимир Гройсман, порядок тимчасовий тому, що він буде прописаний у статуті Вінниці. Малу ж Конституцію поки що обговорюють на сайті вінничани та фахівці. Отож, рекомендації, які міська влада отримає від вінничан, будуть враховані в остаточному рішенні при затвердженні статуту. Поки що ж – потрібно врегулювати важливе питання міського життя, аби уникнути зловживань.
Головне, що зазначено в рішенні: відтепер на громадських слуханнях, які стосуються будівництва на певній вулиці, мають право висловлюватися тільки жителі цієї вулиці. Ініціювати та бути учасником громадських слухань може будь-який громадянин старше 18 років. Заборонено чинити перешкоди представникам засобів масової інформації. Обумовлено також і кількість підписів, які мають зібрати на громадських слуханнях. Так, слухання, які проводяться у районі – 1000 підписів, на вулиці – 500.


Юлія ТарапатаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

807

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

619

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

411

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

361

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

355

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...