Колектори заглядаються на вінницьких боржників

Тоді головними клієнтами стали банки. Наразі популярності набуває інша тенденція: до колекторів звертаються комунальні підприємства.
ПЕРШИЙ ПІШОВ
Поки що у Вінниці відкрито про співпрацю з колекторами говорить лише Сергій Коваленко, генеральний директор КП „Вінницяміськтеплоенерго”, якому мешканці боргують понад 20 млн. грн. За його словами, на такий крок пішли внаслідок не надто результативної роботи судів і державної виконавчої служби:
— З початку року підприємство подало до суду 284 справи на суму 847 тис. грн. Розглянуто 19%. Передано у ДВС 116 справ на 344 тис. грн. Виконано 12%.
У той же час колектори вже допомогли «Вінницяміськтеплоенерго» повернути понад 1 млн. грн. боргів.
ВІД ДЗВІНКА ДО ВІЗИТУ
Хоча закон про колекторів і колекторську діяльність в Україні відсутній, правові підстави для подібного співробітництва таки існують.
— Стягнення заборгованості колекторська компанія виконує на підставі договору та довіреності, яку надає підприємство, — пояснює Ігор Склянко, комерційний директор київської колекторської фірми «Служба стягнення заборгованості», яка спеціалізується саме на «комуналці». – Ми укладаємо з підприємством договір, на підставі якого маємо право спілкуватися із боржниками.
Саме ж спілкування відбувається наступним чином.
— Спочатку боржнику телефонують співробітники колл-центру, — пояснює пан Склянко. — Якщо протягом 3-4 місяців контакт з ним встановити не вдалося або боржник відмовляється погасити борг, на місце виїздить група, яка особисто спілкується з ним і пояснює, які наслідки матиме відмова: передача справи до суду та подальший контроль за виконанням судового рішення.
За словами Ігоря Склянка, завдання колекторів – переконати боржника розрахуватись, не доводячи справу до суду. Один з аргументів: так дешевше, адже у «судовому» варіанті боржнику доведеться оплатити ще й судові витрати.
До речі, відсотків 70 тих, з ким доводиться працювати колекторам, зауважує Ігор Склянко, люди, що мають можливість оплатити комунальні послуги, але з цим не поспішають. Серед боржників — судді, депутати, прокурори. Типова ситуація по усій Україні.
МОЖНА, АЛЕ ОБЕРЕЖНО
Вінницька міська влада допускає можливість співпраці комунальників з колекторами, але за умови толерантної і законної поведінки з їх боку.
— Будь-яких силових акцій я не підтримував і підтримувати не буду, — зауважує міський голова Володимир Гройсман. — Вся робота підприємств по відношенню до боржників має бути толерантною, виваженою та конструктивною. А чи вони будуть працювати самі, чи залучати юридичні компанії – це питання локального характеру.
Утім, очікувати масового утворення тандемів «Комунальне підприємство-Колектор» у Вінниці навряд чи варто. Принаймні найближчим часом. Керівники комунальних підприємств, з якими спілкувалося з цього приводу «Місто», до колег, які вдалися до співробітництва з колекторами, ставляться із розумінням. Але наслідувати не поспішають. По-перше, для роботи з боржниками вистачає власних сил, по-друге, колекторам треба платити. Ті ж беруть 12-30% від стягненого боргу.


Тамара ВІКТОРОВСЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...