Музей на „Вервольфі” відкриють до Дня Перемоги

Музей на „Вервольфі” відкриють до Дня Перемоги

Музей на ставці Гітлера ще не побудували, а навколо цієї теми вже розгорілись пристрасті. Головний аргумент проти – пропаганда фашизму. Ідея побудувати музей на „Вервольфі” витала починаючи з 70-х років минулого сторіччя. Але всі спроби зробити там туристичний маршрут упирались саме в цей аргумент.
Екс-губернатор Вінниччини Олександр Домбровський впевнений, що світова спільнота не зрозуміє такого підходу.
- Свого часу ми обговорювали ідею щодо можливого використання ставки Гітлера з українськими, російськими та німецькими експертами, - каже Олександр Домбровський. -  Дійшли спільного висновку: будь-який варіант популяризації такого об’єкту, як „Вервольф”, навіть як розрекламований туристичний, може призвести до зовсім протилежних наслідків. Це місце трагічної загибелі людей, його не можна комерціалізувати.
Категорично проти будівництва будь-якого музею на Ставці Гітлера перший секретар Вінницького обкому КПУ Лідія Закусілова. Вона каже, що компартія вже має досвід боротьби з ультра-правими. Пояснює, що вони вже кілька разів спільно з міліцією ловили неонацистів на ставці, які збирались там на день народження Гітлера.
- Там зараз вже заробляють гроші, - каже Лідія Закусілова. -  Там вже дозволяють фотографуватися у німецькій формі з німецькою зброєю. Невже це не є пропагандою фашизму?!
За задумкою губернатора Миколи Джиги, музей на Ставці стане філією Вінницького краєзнавчого музею. Працює робоча група, створена губернатором. Вже затверджена концепція, запропонована краєзнавчим музеєм і управлінням культури.
За словами Марії Скрипник, начальника управління культури та туризму облдержадміністрації музей на ставці буде відкрито 9 травня. До цього часу має бути побудований один барак, в якому і розмістять експозицію. Екскурсія триватиме 30-40 хвилин. А „слизькі” моменти, тут Марія Василівна процитувала губернатора, „можна оминути, правильно розставивши акценти”.
- Експозиція ставки ставить за мету показати правду про Велику вітчизняну війну, про те, скільки людей загинуло, - розповідає Марія Скрипник. - Це буде меморіал пам’яті жертв фашизму. Розповідь про трагедію нашого народу, про партизанський рух, який дозволив знищити це фашистське „лігво”.
А тим часом компартія спільно із Союзом радянських офіцерів, Союзом ветеранів ВОВ, товариством „Україна-Россія” і громадською організацією „Жінки-трудівниці за майбутнє дітей” збирається звернутися з відкритим листом до губернатора. На думку противників музею на ставці, його долю має вирішити відкрите обговорення.
Таїса ОлійникКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

717

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

522

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

315

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

291

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

284

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...