Єдина жінка у чоловічому колективі заступників мера

Єдина жінка у чоловічому колективі заступників мера

Давно у нашого міського голови не було заступника-жінки. Крок в напрямку гендерної рівності вирішив зробити нинішній мер. І заступником міського голови з гуманітарних питань у листопаді 2010 року було призначено Валентину Балицьку. Валентина Євгеніївна не уявляє свого життя без природи і подорожей. Значну частину життя вона присвятила вчителюванню – викладанню географії, з якою понад 20 років знайомила дітей. А ще знає напевно, що нема нічого кращого, аніж закинути на плечі важкий рюкзак і вирушити у мандри... 
- Що згадується з дитинства?
- Спомини пов’язані з крижопільською школою № 1, де навчалася. Вона і шкільні друзі – найкращі спогади. Я з дитинства мріяла стати педагогом. Навіть моя вчителька завжди казала, що бачить мене саме у цій професії, і завжди доручала працювати з дітьми.
- Чому вирішили стати вчителем географії?
- Спочатку дуже подобалася російська мова і література. Але пізніше перемогла цікавість до того, що відбувається навколо. Тому й стала вчителем географії і біології. Школа взагалі для мене, як рідний дім – 26 років педагогічного стажу не проходить даремно... У житті взагалі подобається досягати своєї мети. Коли мені запропонували стати директором, зрозуміла, що маю зробити школу однією із кращих. Дуже хотілося зробити її творчим „островом” – як для учнів, так і батьків, адже там, де нема творчості – нема змісту. Якщо вчитель сірий і нецікавий, мабуть, і результат навченості дітей теж буде невисоким. Тільки закохана у свою справу людина може виховати закоханого у предмет учня.
- Не страшно було йти працювати директором, та ще й у іншу школу?
- Якщо людина 20 років працює в одному колективі, а тоді йде у інший, де свої закони, традиції і абсолютно незнайомі люди – спочатку дуже страшно. Але я доводила, що можу, і не комусь, а перш за все – собі. Чітко бачила, що хочу зробити. Якщо ви зайдете у 32-гу школу зараз, то побачите, якою вона зараз є... Окрім того, вона ввійшла у десятку кращих з олімпіадного руху, зайняла перше місце у рейтингу серед загальноосвітніх шкіл... Але сама б я ніколи цього всього не досягла - там працюють багато творчих людей.
- Розкажіть, будь ласка, про свою родину.
- Мама багато років пропрацювала на крижопільському комбінаті хлібопродуктів начальником планового відділу. Робота копітка, тому її я бачила дуже рідко. Роботу вона часто додому приносила. У вільний час ще й у хорі співала – мала дуже гарний голос. Вона усе встигала робити. Батько працював держслужбовцем у виконкомі. Є у мене ще брат, який живе у Вінниці.
- Після школи Вам, мабуть, важко дається робота у зовсім іншій сфері?
- Звичайно. Але я прийняла рішення - і треба працювати. Доводиться по-новому вникати у питання освіти, культури, спорту, соціальної реабілітації, служби у справах дітей... Моя мета – їх поєднати на благо дитини, створити комфортні умови для дітей міста, адже вони – наше майбутнє.
- А від роботи як відпочиваєте?
- Якщо чесно, то поки нема на це часу: намагаюся раніше приходити і пізніше йти, бо дуже не люблю залишати роботу на завтра. А взагалі найулюбленішим заняттям, окрім роботи, є відпочинок на природі – завжди хочеться хоч на хвилинку туди вирватися. Природа дає мені сили. Найбільше хочеться дочекатися весни, щоб побачити, як все розвивається! Відчуваю себе її частинкою, тож оновлююся разом із нею.
- Які Ваші улюблені місця відпочинку?
- Біля моря живе моя інститутська подруга. І нема кращого відпочинку, ніж повернення у студентські часи. Ми з нею настільки близькі по духу і розумінню життя, що зустрічі для нас дуже багато значать. Я ніколи не думала, що можна мати такі прекрасні стосунки багато років підряд.
- А з іншими однокурсниками стосунки підтримуєте?
- Так, з багатьма. Нам завжди є про що поговорити. Специфіка нашого факультету така, що ми завжди дуже багато подорожували. Були на Уралі, об’їхали весь Крим, два роки поспіль у Коло-Михайлівці у нас був табір, також ми мандрували Вінницькою областю... Знаєте, коли запалена пізнавальна іскорка – назад дороги вже нема. Ми багато чого побачили, і у своїй улюбленій справі – подорожах – фактично реалізовували себе, зміцнюючи дружбу і відносини. Тому невипадково усі інститутські товариші до сьогодні є друзями – і це прекрасно! Велике багатство – мати гарних друзів.
- Ви, напевно, по життю активний турист?
- Пам’ятаю, як усі разом кашу варили, збиралися біля вогнища... Завжди згадую, як на Уралі ми підіймалися в гори з рюкзаками по 30 кілограмів, як довантажували їх камінцями-мінералами. І рюкзак уже здавався пір’їнкою... Той рюкзак і досі для мене ніби символ: у житті спочатку завдання здається складним, а коли вже освоюєшся і розумієш, чого треба досягти, усе стає легшим.
- Де мрієте побувати?
- Надзвичайно подобається Європа. Там дуже багато цікавих історичних і архітектурних місць.
- Яке Ваше найбільше досягнення у житті?
- Це те, що маю дуже багато прекрасних учнів. І коли мої випускники досягають певних вершин – дуже за них радію, розділяючи з ними їх успіх. Вони мені довіряють, ми з багатьма у прекрасних стосунках.
- Хобі маєте?
- Колись була заядлою рукодільницею. Кожен тиждень в’язала по светру – настільки захоплювалася творчим процесом! Тепер робота займає багато часу, тому рідко повертаюся до улюбленого заняття.
- Пам’ятаєте, на що витратили свої перші зароблені гроші?
- Заробила їх, працюючи вчителем. Подарувала мамі столовий сервіз.
- Що найбільше цінуєте у людях?
- Порядність, професіоналізм, чесність, готовність прийти на допомогу, оптимізм.

Досьє:
Балицька Валентина Євгеніївна – заступник міського голови.
Освіта: вища, ВДПІ, природничо-географічний факультет – вчитель географії та біології.
Кар’єра: 20 років пропрацювала у школі № 22 м. Вінниці, з них 14  на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи. 2004-2010 – директор вінницької школи № 32.
Улюблені книги і фільми: історичні, філософські, життєві.
Улюблена тварина: собака.
Улюблена страва: риба у будь-якому вигляді.


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

568

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

483

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

398

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

393

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

379

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...