СУДДЮ – НА МИЛО, КОЛЛІНУ – ДОДОМУ!

СУДДЮ – НА МИЛО, КОЛЛІНУ – ДОДОМУ!

Футболіст запитує арбітра під час матчу:
- Як звати вашого собаку?
- Немає в мене собаки!
- Як?! Сліпий і без собаки?!

Суддю на мило! Або ще далі... Гасло, яке вже давно не соромляться викрикувати дітлахи на шкільних змаганнях. На трибунах «людям в чорному» дістається куди більше. А все через те, що професія футбольного арбітра все частіше асоціюється з якимись закулісними інтригами та гучними скандалами. Завзятих критиків штрафують, пійманих на гарячому суддів відсторонюють від годівниці, але проблема не зникає. Таке модне нині слово «реформи» нарешті дісталося і суддівської кухні – на посаду куратора українська федерація цьогоріч зафрахтувала знаного на планеті рефері П\'єра Луїджі Колліну. Як кажуть, «дай Бог нашому теляті вовка зїсти».
 
«Колліна – не панацея»

- Чи є Колліна саме тим грізним телям, якому під силу такий подвиг? – запитали в тренера вінницької «Ниви», Олега Федорчука, під час телепрограми.

- У такому складному процесі як суддівство від однієї особи практично нічого не залежить. Думаю, що культ особистості тут недоречний. Я не розглядаю Колліну як Мессію, який буде вчити нас жити. Так, він був хорошим арбітром, але не більше. До речі, саме Італія, а не Україна найбільше славиться суддівськими скандалами!

- Пане Олеже, наскільки Колліна далекий від усіх секретів нашої суддівської кухні, особливо в першій лізі? 

- Розумієте, Колліна не приїхав в Україну боротися з корупцією. Його завдання – покращити рівень майстерності арбітра. Він не буде виховувати у ньому патріотичні якості! Тому вкотре наголошую - Колліна не змінить ситуацію на краще! Потрібно дивитись на проблему глибше, необхідно ініціювати зміни на законодавчому рівні. Я хочу, щоб правоохоронні органи активніше брали участь в розслідуванні фактів корупції у футболі. А то буде так: Колліна вишколив арбітра, а йому перед матчем хтось дав, наприклад, помідорів чи огірків - і він на 90 хвилин забув про те, що говорив Колліна. І кого тут звинувачувати? Колліну? Ні! Він зробив свою справу. Він видресирував класного арбітра, а в того, як виявилось, менталітет не той. І що тут поробиш?

- Безвихідь?

- Ні. Вихід завжди є. Ініціювати зміни повинні президенти клубів, тренери, керівники команд. Хоча, думаю, аби досягти рівня Англії нам потрібно ще років з двісті.

На полі – як в ресторані

- Суддівський корпус утримують клуби. Ви їх фінансуєте, а вони свиню підсовують…

 
- Я часто порівнюю арбітра з офіціантом. Наприклад, замовляю страву в ресторані, плачу за це гроші. Плачу ресторану, а не офіціанту. Арбітр - лише офіціант. Він повинен якісно обслужити клієнта, при цьому не вилити нього борщ і не вколоти виделкою. Арбітр має отримувати гідну платню, але її потрібно якісно відпрацьовувати. На жаль, рівень моралі нашого суспільства відображає рівень моралі наших арбітрів.

- «Нива» часто страждала від горе-арбітрів?

- Особисто в мене було мало претензій до арбітрів у першому колі. Так, кілька разів судді симпатизували більш іменитим суперникам. Але це звичне явище для всього світу, коли арбітр хоче сподобатись сильним. Це ж потім приносить свої плоди… До речі, зараз в Україні з’являються молоді арбітри, які ще не заплямували репутацію. Вони прагнуть вирости у справжніх майстрів, аби потрапити на роботу в прем’єр-лігу.  


Бунт на палубі

Не вірять у всемогутність Колліни й інші колеги Олега Федорчука по першій лізі.

Вадим Заєць, тренер «Буковини»:
«Як тільки-но Колліна взявся за роботу, арбітри ще судили нормально. Але після того, як він сказав, мовляв, арбітри теж люди і їм притаманно помилятись, судді взялися за старе. Наш клуб готує листа пану Колліні з вимогою взятися за першу лігу!

Олександр Рябоконь, тренер ФК „Львів”:
«Якщо у прем\'єр-лізі помітні якісь зміни на краще, то в першій - очевидний безлад, причому не лише в суддівстві. Потрібні негайні зміни”.


Петро ІваненкоКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

819

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

633

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

424

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

368

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

366

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...