Чому заступник губернатора з аграрних питань не має власного городу?

Чому заступник губернатора з аграрних питань не має власного городу?

Починаючи із четвертого класу і до закінчення школи, Василь Черній разом із батьками прожив у школі. Власного житла у сім’ї не було – і батькам-вчителям один із класів дозволили переобладнати під квартиру. А до школи маленького Василя виховувала бабуся, у якої на той час була своя маленька 5-річна донька. Тож для хлопця вона була і тіткою, і сестрою, і подругою водночас.

- Ви народилися у Тернопільскій області. Як опинилися на Вінниччині?
- На Тернопільщині прожив 17 років, потім був Уманський сільськогосподарський інститут, армія, робота у Києві, Сімферополі… І ось уже 19 років на Вінниччині. Потрапив сюди за призначенням на роботу у Медвеже Вушко на Дослідну станцію, на посаду директора. Історія та була дуже цікавою. Нічого не пояснюючи, мене у Києві посадили у машину і привезли у Медвеже Вушко, де і залишили. У робочому гуртожитку я прожив цілий тиждень без речей. Коли повертався у Сімферополь, то мої єдині білі кримські брюки нагадували робу. Так починалася моя кар’єра на Вінниччині.

- Ви дуже довго у владі, посаду зберегли і при губернаторі Домбровському, і при Джизі. Поділіться секретом успіху.
- Є один добрий принцип - я з усіма повинен бути у ділових робочих стосунках, але ні з ким - у близьких. Професійно виконувати свої обов’язки без  власних інтересів.                 Також мене ніколи на роботі не супроводжують друзі і рідні. Головне розуміти - сідаєш у керівне крісло, пам’ятай, що ти колись будеш «колишнім». Відповідно  до цього і дії, і ставлення до людей.

- Ви заступник голови облдержадміністрації з аграрних питань, а власний город маєте?
- Ні. Я цей етап пройшов у Медвежому Вушку і зрозумів, що кожен повинен займатися своєю справою. Ще часу не вистачає. Хоча необхідність у городі є, бо  гарантія якісного продукту – виростити самому.

- Яке головне досягнення у житті?
- Це моя дочка. На жаль, я не мав можливості приділяти достатньої уваги її вихованню через зайнятість на роботі, але вона виросла саме такою Людиною, якою я її хотів бачити. І цим дуже пишаюся. А по-друге – те, що влада мене не зіпсувала. Це не з власної оцінки, так кажуть інші. Думаю, цим також можна бути задоволеним.

- Вважаєте, влада не вплинула на ваше життя?
- Я завжди  стараюсь залишатися самим собою, як на роботі, так і поза її стінами. Люди кажуть, що я дуже суворий, але справедливий. Це для мене найвища оцінка.

- Як заробили свої перші гроші і на що їх витратили?
- У це важко повірити, але це було у 4-му класі. На канікулах у бабусі ходив на зерновий тік. Потреби, як такої, у грошах не було, але на той час виховання було зовсім іншим. Заплатили мені тоді 1 рубль 40 копійок. Навіть не пам’ятаю, на що їх витратив. Можливо на цукерки.

- Куди їздите відпочивати і де хотіли б побувати?
- Я буваю у відпустці, але жодного дня не на відпочинку. Беру її тільки у двох випадках: на вибори і коли їду у відрядження за кордон. Доводиться завжди тримати руку на пульсі, оскільки без керівника підприємство «розхитується». А спроба справжньої відпустки була більше десяти  років тому, коли хотів показати своїй сім’ї міста України. Але так і не вдалося через роботу.

- Маєте нерухомість?
- Квартира на Вишеньці, яку придбала Академія Аграрних Наук за успіхи у роботі підприємства. Ще є машина.

- Як ставитесь до машин?
- Права я отримав ще в інституті. Давалося це надзвичайно важко. Коли згадую свої перші поїздки, моторошно робиться. Декілька разів ледве не перекинув авто, але сьогодні я вже не уявляю життя без автомобіля. У важкі моменти, коли потрібно порозмислити і побути наодинці - сідаю в автомобіль і просто катаюся по місту.

-У вас є хобі?
- Сказати, що це хобі - неправильно. На кожному етапі життя з’являється новий інтерес. Колись я намагався колекціонувати живописні картини-мініатюри, але довелося це припинити. Коли колекція досягла не маленького об’єму, то все було складено «у куточок», оскільки розміри квартири не дозволяють усе це розмістити. Зараз цих картин близько 40 штук. У дитинстві я розводив голубів. Але найбільш за все мені подобається вивчати історію.

- Домашніх улюбленців маєте?
- У житті були і собаки, і рибки, і папуги з котами. Сьогодні не має нічого, це потребує багато часу й уваги. Коли жив у Сімферополі, була німецька вівчарка Герта. Але то для власної безпеки і безпеки родини - на той час було масове повернення кримських татар. Коли переїжджав до Вінниці, собаку довелося залишити. Щоб забезпечити їй нормальне подальше життя, я віддав її до охорони м’ясокомбінату.

- Назвіть три основні якості справжньої людини?
- Любов до людей, сила волі, сила характеру, повага.

- Що можете собі дозволити такого, що не дозволяли раніше?
- Щодо грошей, то я не матеріаліст. Зарплата, звісно, вища, але для мене та машина добра, яка їде. Що ж до роботи, то враховуючи  досвід, більш виважено і більш аргументовано доказувати свою правоту.

- Яка ваша улюблена книга?
- Найбільший слід у моїй пам\'яті залишила поезія Єсеніна. Моя служба у армії припала саме на час війни у Афганістані. Я тоді служив в Ужгороді, у центрі підготовки в Афганістан, де нас готували до військових дій. У цей час відчув, що маю потребу у душевних теплих словах, і попросив батьків вислати мені вірші Єсеніна. Та книга пройшла зі мною армію, вона і сьогодні зі мною. Ще дуже полюбляю афоризми і різні вислови. У мене навіть є блокнот, куди я це все записую.

- Який подарунок найбільше запам’ятався?
- Книга «Сказки Пушкина», перев’язана червоною стрічкою. Її подарувала мама у дитинстві.

- Чим будете займатися на пенсії?
- Дуже подобається Кременець, біля Почаєва. Хочу переїхати туди жити. Невисокі гори, ліси, гарно… А ще буду подорожувати, щоб пізнати світ.

Досьє
Василь Черній – заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації з аграрних питань, був начальник обласного управління АПК
Вік – 51 рік.
Народився у селі Ванжулів Лановецького району Тернопільської області.
Сімейний стан: дружина Тетяна Станіславівна, донька Галина.
Улюблена страва: Гречана каша зі шкварками і вареники.
Автомобіль: Тойота.
Улюблена книга/письменник: поезія Єсеніна.
Улюблені фільми: «За спичками», «Не может быть», «Гараж». Найбільше враження від перегляду стрічки «300 спартанцев».
Бренд одягу, який носить: усі костюми від «Володарки»


Олена ЗінченкоКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

436

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

316

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

170

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

162

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...