Війну за Податковий кодекс закінчили підприємці

Поки у Києві вирішувалась доля Податкового кодексу, у містах, і у Вінниці також, представники влади збирали пропозиції від представників малого й середнього бізнесу. Таку зустріч з підприємцями другого грудня провели голова облдержадміністрації Микола Джига та мер Вінниці Володимир Гройсман. Усі прохання бізнесу направили для розгляду заступнику губернатора з питань фінансово-економічного розвитку Володимиру Барецькому. Але просто на зустрічі Таїса Глімбоцька, начальник управління масово-роз’яснювальної роботи ДПА в області, повідомила: у Києві вже підписано Меморандум між Урядовою робочою групою та представниками малого бізнесу про «взаєморозуміння та узгодження спільних дій». Тож усім стало зрозуміло, що довго говорити немає про що, бо у столиці вже все вирішили. Хоча, як з’ясувалось пізніше, під Меморандумом було лише сім підписів підприємців (див. на сайті Міста Волі http://mistovoli.org). І у пункті №5 чорним по білому написано «запровадити мораторій на проведення акцій протесту». Тож фактично бійці податкового майдану самі дали дозвіл на його „закриття”?
Однак у Вінниці не всі були проти нового Податкового кодексу. Так голова Асоціації платників податків у Вінницькій області Валерій Нікітюк, тримаючи у руках 3-ох сантиметрової товщини документ зазначив:
- Сьогодні спрощена система себе віджила, роздріб втрачає свою рентабельність.
Того ж другого грудня Верховна Рада прийняла в новій редакції Податковий кодекс з урахуванням пропозицій Віктора Якуковича (довжиною в 25 аркуши). А наступного ранку наметове містечко у Києві знесли – з офіційною причиною встановлення ялинки. А поки розбирали намети, на київській площі в телекамери потрапив... „вічний вінницький революціонер” Сергій Щетинін. Каже, що SMS-кою йому надійшло повідомлення збиратись на майдані 6 грудня. Сергій Михайлович має намір відстоювати права підприємців у суді.
– Президент повинен був видати податкову резолюцію, а не «вето – клізму», – каже  він. – Я подав позов до Вищого Адміністративного Суду. До речі, на Карпачову - теж.

Бізнес просить владу не створювати штучний дефіцит
Вінницькі підприємці просять губернатора Миколу Джигу внести зміни до його розпорядження про граничні надбавки на продукти соціальної необхідності. Наразі торговельна надбавка становить 15%, але на всі товари, незалежно від того, скільки вони коштують.
- Розпорядження було прийнято без урахування певних груп товарів, таких як наприклад, ковбасні вироби І ґатунку, яловичина чи сири жирні й нежирні, – пояснює Олександр Печалін, голова обласної спілки підприємців „Стіна”. – Виходить, що створюється штучний дефіцит товару й оптовики відмовляються його брати. Відсоткова надбавка повинна бути не більше 15%.
Тому, наразі з числа підприємців створено робочу групу, до якої увійшли представники оптових й роздрібних кампаній, яка й працює з інспекцією по цінах.
Губернатор Микола Джига зазначив, що він завжди на боці людей.
- За дев’ять місяців 2010 року малий бізнес приніс до бюджету Вінницької області дохід 26,6 %, - сказав губернатор. -  На боці людей, які зайняті цією роботою.


Анна МЕЛЬНИККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

824

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

638

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

427

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

372

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

371

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...