Художня школа запрошує на ювілей

Художня школа запрошує на ювілей

Побачити дивовижний світ таким, як бачать його художники, вінничани можуть в Експоцентрі Торгово-промислової палати. Саме там сьогодні, о 16.00 відкривається унікальна ювілейна виставка, присвячена 50-річчю Вінницької дитячої художньої школи.
Професійні шедеври, роботи дітей і студентів – майже дві сотні оригінальних витворів мистецтва різних жанрів і тематики зібрані у масштабній експозиції. Глядачі побачать шлях художників від шкільної „парти” до персональних вершин.
-  Є і роботи, знайдені серед архівних матеріалів, і шедеври одних із перших випускників, - розповідає Петро Стребков, директор Вінницької дитячої художньої школи.
Бажаючих займатися улюбленою справою завжди було більше, ніж може вмістити будівля  школи, каже директор. Та й творча професія наразі особливо актуальна.
- Дизайн одягу, інтер’єру, ландшафту, архітектура – ці сфери, а відповідно й професія художника зараз особливо затребувані, - продовжує він. – Заради розваги до нас не приходять, бо знають, як старанно треба працювати, опановуючи художні науки. До кінця залишаються найпрацелюбніші.
Хоч і називається заклад дитячим, навчаються тут часом і ті, кому за 60 - у вечірній студії.
- Цікаво, що ми ніде не даємо оголошень про вечірній набір, але щороку приходить дуже багато людей, - каже директор. – Пам’ятаю, дуже здивувався, коли навчаючись тут, побачив у студії двох пенсіонерок, які із задоволенням малювали пейзажі. Тоді й зрозумів, що для художника вік не має значення... Ще часто згадую одного з випускників, який ніколи нічим не виділявся. Згодом поїхав у Англію працювати тренером волейбольної команди. Не маючи грошей на навчання для підтвердження кваліфікації за кордоном, він згадав, що колись малював. У вільний час почав писати картини. І так успішно, що грошей за їх продаж вистачило і на навчання, і на особисте життя.
Згадує Петро Костянтинович і курйозну історію, що трапилася з колишньою ученицею – майбутнім стоматологом:
- Коли у вузі вона показала зліпок зубів, який зробила, жоден викладач не повірив, що це її робота. Мовляв, таке під силу лише професіоналу. Вона, мало не плачучи, бере шматок мила і при них починає вирізати... Тільки тоді їй повірили. Ніхто ж не знав, що вона у художній школі навчалася, - сміється Петро Костянтинович.
А ще упевнений: коли із ста випускників виходить хоча б один талановитий художник – усі зусилля вчителів не марні.
Ювілейна виставка у експоцентрі триватиме до 10 грудня.
Історична довідка:
За 50 років школа випустила понад 2000 учнів. Серед них - чимало відомих художників як в Україні, так і за кордоном. За цей час школа тричі змінювала місце розташування: спочатку перебувала у стінах приміщення школи № 4, пізніше – на вул. Тімірязєва біля Центрального ринку, і тільки у 1966 році отримала своє окреме приміщення у старовинному будинку на розі вулиць Архітектора Артинова та Першого Травня. Будівля належить до пам’яток архітектури.


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

77

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

73

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

72

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...