Вінничанка Наталя організувала вдома справжній зоопарк

Вінничанка Наталя організувала вдома справжній зоопарк

Коні, поні, кролики, собаки, шиншили, віслюк, поні, коти, криси, декоративні кури, миші… Це далеко не весь перелік тварин, які живуть на одному подвір’ї Наталі Чорної, яка мешкає на П”ятничанах. Когось вона тримає просто, бо звикла, когось продасть, як ось свинок. А коні катають дітей, яким рекомендована іпотерапія. Скільки усього „живності” бігає по подвір”ю Наталя – вона вже й з рахунку збилась. Каже, що тільки коней близько 16.
Заходиш на подвір’я Наталі, й ніби нічого незвичного. Але робиш кілька кроків і розумієш, що кабанчик Шурік, який гризе кросівок, ще «нічого страшного». Бо поряд наче м”ячик навколо скаче надокучливий собака Бубочка - хоче, щоб його погладили. І тільки-но потрапляєш на задній двір, де сила-силенна поросят (штук зо 12, і це лише ті, які потрапили очі), собак, декоративних курей... виникає запитання: як усі вони один з одним вживаються?
– Прекрасно, – розповідає дочка Наталі 16-літня Діана. – Єдиний, хто всім заважає, як бачите Бубочка – ганяється за усім, що менше за нього. І ще кролик Рижик, з білим носом, він літом ганяє собак. Правда, зараз ми всіх кролів тримаємо у недобудованому басейні, бо в них малеча з’явилась.
У цьому басейні живуть вибагливі до температури шиншили. Їх влітку довелось переносити до погребу, бо кілька не витримали спеки.
– Шиншил переважно купують у подарунок дітям, - пояснює Діана. - Ціна залежить від кольору й статі – від 200 до 1000грн.
Окрім Бубочки, по подвір”ю бігають інші собаки: різних порід, розмірів і кожен зі своїм характером.

Все починалось просто із захоплення
Але все ж гордість та окреса „п”ятничанського зоопарку” – коні. Якось Наталя просто купила одного, назвали Малиш. А тепер коней вже цілий табун. Вожаком став білосніжний невеликого зросту Дірол.
– У них існує своєрідна ієрархія, і хитріший швидше знаходить своє місце біля вожака, – пояснює хазяйка Наталя. – І коли ми ведемо групу відпочиваючих, то інструктор їде на вожаку, який і є лідером.
Кобила Бєлка завдячує життям своїм господарям.
– З Белки, наприклад, була б московська ковбаса, – розповідає Наталя. – Ми її забрали в жахливому стані, всю побиту. Спочатку нам її пропонували за великі гроші, потім за половину ціни, а згодом подзвонили й сказали: якщо ми не заберемо її, то завтра здадуть на м’ясо. Тож фактично і купили за ціною м’яса.
Зараз Бєлка катає дітей, які хворіють на ДЦП, аутизм, хворобу Дауна, шизофринію, сколіоз, мають психічні розлади та відстають у розвитку. А це не кожен кінь може робити, бо має бути і не зависокий, і не занизький, не кістлявий, з правильним кроком.
– Звичайно, Белка проходила тренування, оскільки хвора дитина може робити неадекватні рухи, мимоволі може десь махнути рукою, черкнути ногою, і для коня це не повинно бути подразником, – пояснює Наталя.

Свині не винні
Поросята на подвір”ї з”явились теж майже випадково. З цікавості сім”я купила одну свиню м”ясної породи. Наталя і зараз пам”ятає, як то порося звали – Люся. Потім з”явилась Моніка, і пішло-поїхало.
- Поросята взяли владу на всьому подвір”ї, - жартує господиня. – Якщо раніше ще був газон, рослини, якийсь дизайн спостерігався, то зараз бачимо одні стежки.
І справді, поросята почуваються досить впевнено. І зовсім не змінюють свої природні звички – понаривали ямів, граються речами господарів, котрі ті мали необережність залишити на подвір”ї, догризають листя дерев...
„Малеча” інколи падає у декоративний водоспад. Саме для такого випадку поряд стоїть сачок, яким хазяйки рятують тваринок з води.

У планах – своя ферма
Наталя – приватний підприємець. Але зізнається, що аби прогодувати усіх братів менших, грошей однаково не вистачає. Навесні, зізнається, навіть гроші позичили. Адже, щоб прогодувати коней, на рік потрібно 50 тонн сінна, 15 тонн вівса і 5 тонн буряків, яблук, моркви.
Втім, і на зменшення кількості „зоопарку” вінничанка не погоджується. Бо вже звикла до своїх улюбленців.
- Хочемо зробити оздоровчий центр, - ділиться планами пані Наталя. – Адже спілкування з тваринами, це прекрасна терапія. Мій чоловік після аварії набагато швидше одужував, ніж люди в його стані. Було б добре, зробити такий центр неподалік Вінниці.
Алла МельникКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

717

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

522

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

314

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

291

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

284

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...