Наталія Луценко познайомилась з чоловіком у потязі „Вінниця-Гайворон”

Наталія Луценко познайомилась з чоловіком у потязі „Вінниця-Гайворон”

У руках цієї жінки – всі міські гроші.  Зарплата освітян та медиків, дохідна та видаткова частини міського бюджети – все проходить через фінансове управління міської ради. А вона – його керівник. Головний  фінансист Вінниці  Наталія Луценко встає о пів на п’ятої ранку та виконує роботу навіть на відпочинку. Про гриби, російських класиків і про те, як уживаються два керівники в одній хаті, Наталія Луценко відверто розповіла газеті „Місто”.

- Наталія Дмитрівна, чому вибрали саме таку роботу? Ви з дитинства мріяли бути економістом чи це сталось випадково?
- Так склалось, але мій вибір не був випадковим.  Взагалі моя мрія зі школи – стати лікарем. Мій батько був лікарем, а мати фельдшером. І ця професія мені подобалась, тому що ти можеш допомагати людям. Але склалось так, що на той час медичний університет був недосяжною висотою. Я  була змушена понизити планку, і закінчила Одеський фінансовий технікум. Під час навчання зрозуміла, що цифри, їх аналіз – це теж чудова робота, яка мені дається дуже легко.

- А як ваші батьки сприйняли те, що ви обрали інший вид діяльності?
- Знаєте, позитивно. Напевно тому, що медицина в сільський місцевості не проста. Тому вони не заперечували. До речі, донька здійснила мою мрію, вона стала лікарем, закінчила медичний університет.

- Кажуть, що люди, які люблять цифри навіть бачать їх різнокольоровими, це правда?
- Кольоровими я цифри не бачу. Але для мене існує гармонія цифр. Для мене це успішний результат того чи іншого завдання, яке ставиш собі, організовуючи виконання бюджету.

- Що ви вважаєте, своїм головним досягненням у житті?

- В комплексі - все життя яке склалось. Я змогла реалізувати себе в професійному плані. Це дуже важливо, тому що людина, яка виконує роботу, котра їй зовсім не до душі, вважає себе втраченою. По-друге, у мене дуже гарна родина. Я навіть на початку не могла мріяти, що ця родина буде такою чудовою та гармонійною.

- Як ви познайомились з чоловіком?

- Досить романтично. Ми з одного району, але в школі знайомі не були. А от після школи, коли я вже працювала у Вінниці, а чоловік тут навчався, ми часто їздили поїздом „Вінниця - Гайворон”. Цей потяг дуже довго їде. І там люди спілкуються, співають, кожен, як вміє, проводить час. У цьому потягу і познайомились. Ми вже разом прожили 31 рік.

- Ваш чоловік теж працює керівником?
- Сьогодні він працює головним інженером Трамвайно-тролейбусного управління. У нього дуже відповідальна посада, і я навіть вважаю, що набагато відповідальніша за мою. Оскільки це рух транспорту в цілому місті і безпека пасажирів.

- Два керівники в одній хаті...
- Абсолютно ніяких проблем. Є сім’ї де рішення приймає чоловік, а є сім”ї - де рішення приймає жінка. А у нас немає проблем з тим, кому керувати. Рішення важливі для сім’ї приймаються спільно. Ми в життєвому плані гармонійно доповнюємо один одного, і я вважаю досить вдало.

- На що ви витратили свої перші зароблені гроші?

- На що витратила - не пам’ятаю. Але добре пам’ятаю, що це було 97 рублів 50 копійок.

- Така точність, до копійки...
- До 100-та я не досягла, і ці 2 рубля 50 копійок дуже добре запам’ятала. Напевно така вада всіх фінансистів - пам’ятати цифри.

- Чи вважаєте ви себе трудоголіком?
- Мабуть так. Не вважаю це дуже позитивним, але люди мабуть такими народжуються

- А як ви відпочиваєте?
- Якщо під час відпустки, то це безумовно перебування на природі. Я люблю нашу подільську природу. Якщо ти виїжджаєш на 10 днів, чи на тиждень, то не встигаєш пристосуватися, а тут адаптуватись не потрібно. У нас чудова природа. Під Немировом існують прекрасні місця, річка, пороги. Там відпочиває і душа, і серце, і організм.

- А пору року яку найбільше любите?
- Я люблю всі пори року. Але найбільше початок осені. Мені подобаються гарні дерева, затишок. Я думаю, що ми європейці, українці, що живемо у середній смузі, щасливі люди, бо у нас є 4 пори року.

- Яка ваша улюблена страва?
- Я люблю гриби у різних видах. Ми з чоловіком зайняті останнім часом, тому не маємо можливості самостійно збирати гриби, як раніше в молодості. Але все мріємо, що підемо на пенсію і будемо знаходити грибні місця.

- Хто вдома готує?
- Хто вільний, той і готує. Чоловік не відмежовується від кухні, і я йому за це дуже вдячна.

- А в ресторани любите ходити?
- Не люблю, хіба якість свята чи ювілеї. Щоправда, на Новий рік наше управління любить ходити в ресторан. Заробітна плата невисока але один раз на рік колектив дозволяє собі влаштувати свято.

- Яка ваша улюблена книга, письменник?
- По життю я дуже люблю російських класиків. Саме російська література улюблена з точки зору того, що на цій літературі ми виховувались. Це була не просто література, знання героїв, обговорення їх характеристик. Це була оцінка їх вчинків, життя, думок, поглядів. На цьому формувався світогляд людини. Не можу сказати, хто більш подобався... Хоча, мабуть я все ж таки більше любила Тургенєва.

- Чи є у вас улюблений фільм, чи можливо полюбляєте серіали?

- Люблю фільми пригодницького характеру. Щодо серіалів, то у мене по життю немає часу їх дивитися. Я не захоплююсь серіалами, вони відповідають іншому ритму життя.

- Ви сова чи жайворонок?
- Сова. Але прокидаюсь о половині п’ятого, тому що я беру із собою роботу. Коли ти в вечері допрацьовуєш, то організм вичерпаний. Вранішній період є найбільш продуктивним. Тому я його використовую саме так.

- Ви завжди гарно виглядаєте. Коли встигаєте?

- Мабуть, вигляд людини відповідає її внутрішньому відчуттю самої себе. Я по життю людина позитивного спрямування. І в цьому мені допомагає, напевно, той внутрішній світ, який закладений, думаю моїми батьками. Життя дарує мені радість тим, що воно є, тим що мене оточує. Це все дарує внутрішньої сили і дає можливість тобі гарно виглядати.

- Які, на вашу думку, три основні якості справжньої людини?
- Гадаю, для того, щоб відбутися в житті людині потрібно правильно обрати професію. Мати високій рівень професійності. Бути мужньою, тому що в нашому житті все не просто. І бути високоморальною з точки зору ставлення самої для себе.

Досьє
Луценко Наталія Дмитрівна
Начальник фінансового управління міської ради
Сім’я: одружена, має дочку та онука
Знак зодіаку: лев
Улюблена страва: гриби
Улюблений письменник: Тургенєв
Улюблена тварина: собака
Машина – не любить і не водить. Авто водить чоловік

Рецепт від Наталії Луценко
Грінки з грибами

Гриби відварити, процидіти і пропустити через м’ясорубку. Потім додати приготований в домашніх умовах томатний сік. Батон обмакнути в молоці і обсмажити з двох сторін. На грінки нанести тонкий  шар майонезу з часником, потім шар грибної маси. Прикрасити зеленню.  Страва подається холодною.


Таїса ОлійникКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

604

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

458

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

240

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

234

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

223

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...